Galatasaray’da Okan Buruk Sol Bek İçin Kararsız Kaldı

Posted by

Şampiyonluk sonrası sarı kırmızılı takım Galatasaray, eksikleri için kolları sıvarken teknik direktör Okan Buruk, sol beki işaret etmişti.

50 yaşındaki çalıştırıcının isteği ile İspanyol sol bek Angelino’ya yönelen yönetim 1.5 milyon Euro kiralama ve 6 milyon Euro satın alma opsiyonu ile işi bitirdi. İspanyol oyuncunun satın alma opsiyonu ise 20 maçta forma giymesi halinde devreye girecek. Bayern Münih karşısında 15. kez sahaya çıkan 26 yaşındaki oyuncu, kiralık sözleşmesindeki maddeye çok yaklaştı.

OKAN BURUK İSTEDİ ANGELİNO GELDİ

Şampiyonluk sonrası Galatasaray, eksikleri için kolları sıvarken teknik direktör Okan Buruk, sol beki işaret etmişti.

50 yaşındaki çalıştırıcının isteği ile İspanyol sol bek Angelino‘ya yönelen yönetim 1.5 milyon Euro kiralama ve 6 milyon Euro satın alma opsiyonu ile işi bitirdi. İspanyol oyuncunun satın alma opsiyonu ise 20 maçta forma giymesi halinde devreye girecek.

26 yasındaki İspanyol oyuncunun satın alma opsiyonu ise 20 maçta forma giymesi halinde devreye girecek.

Bayern Münih karşısında 15. kez sahaya çıkan 26 yaşındaki oyuncu, kiralık sözleşmesindeki maddeye çok yaklaştı.

26 yasındaki İspanyol sol bek  Angelino şu ana kadar sergilediği performansla teknik heyet ve yönetimi ikna edemedi.

Angelino bekleneni veremezken Bayern Münih maçında sol bekte forma şansı bulan Kazım can Karataş da ilk golde hata yaptı ve fırsatı kaçırdı.

Okan Buruk, sol bek konusunda istediği efora şimdilik yükselemezken Angelino’ya forma vermesi de gündemde. Ancak oyuncunun satın alma opsiyonuna iyice yaklaşılması nedeniyle de Okan Buruk kararsız kaldı.

ANGELİNO KARİYERİ

İspanya’da Deportivo altyapısından yetişen oyuncu, 16 yaşında Manchester City‘nin genç takımına 4.5 milyon Euro’ya transfer oldu.

İspanya’nın U – 17 ve U – 21 takımlarında sahaya çıkan Angelino, A takım seviyesine ise çıkamadı.

En yüksek piyasa değerine 2021’de 35 milyon Euro ile Leipzig’de ulaştı, şu anda ise 11 milyon Euro’da.

26 yasındaki sol bek Transfermarkt’a göre dünyanın en değerli 55. sol beki. Galatasaray’ın oyuncunun bonservisini alması halinde 9 milyon Euro üzeri satışlarda Leipzig’in %20 pay hakkı olacak.

TEKNİK HEYETE GÜVEN VERMEDİ

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ın sezon basında kiralık satın alma opsiyonu ile beraber Alman ekibi Leipzig den kadrosuna kattığı İspanyol sol bek Angelino teknik heyete performansı ile güven vermeyen isim oldu.

Hücum da ki etkinliği daha önceki süre aldığı takımlara göre de geride kalan İspanyol sol bek Angelino savunmadaki zaafları ise sarı kırmızılı takımın basını fazlası ile ağrıtıyor.

Sarı kırmızılı takımın sol beki Angelino bu sezon 15 karşılaşmada süre aldı. Tecrübeli isim 15 karşılaşmanın 7 sin de süper lig de forma giyerken bu karşılaşmaların 6 sında ilk 11 de süre bulurken 1 asist katkısı sağladı.

8 kez ise Şampiyonlar ligi ön eleme ve grup maçlarında süre alan İspanyol sol bek 1 gol kaydetti.