Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı: Büyük Değişiklikler ve Yeni İsimler

Posted by

Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı, kadrosunda önemli değişikliklere giderken sadece Jerry Boutsiele’yi korudu. Yerli oyuncu kadrosunu büyük ölçüde korurken, Kartal Özmızrak, Muhammed Baygül, Berkay Candan ve Hadi Özdemir ile sözleşmelerini uzattılar. Yabancı oyuncular James Gist III, Jaka Blazic, Conor Morgan ve skor yükünü taşıyan Jamar Smith ve Langston Hall ile vedalaşırken, yerli oyuncular Yiğit Arslan, Yunus Emre Sonsırma, Görkem Doğan, Hasam Emir Gökalp ve Oğuz Savaş’a teşekkür ettiler.

Bahçeşehir, transfer sezonuna hızlı bir giriş yaparak Tony Taylor, Axel Boutielle ve Tyler Cavanaugh gibi isimleri kadroya kattı. Ayrıca Kanada Milli Takım oyuncusu Philip Scrubb’u transfer ettiler ve yerli oyuncu rotasyonunu Can Maxim Mutaf, Egemen Güven ve Arca Tülüoğlu gibi isimlerle güçlendirdiler.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ BASKETBOL TAKIMI MEDYA GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ (EMRE SERTDEMİR – HALİT ARSLAN/İSTANBUL-İHA)

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı: Yeniden Doğuş ve Büyük Hedefler

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, kadrosunu kökten değiştirerek yeni bir döneme hazırlanıyor. Geçen sezonun sonlarına doğru düşme tehlikesi yaşadıktan sonra büyük bir değişim kararı aldılar. Koç Dusan Alimpijevic’i transfer etmeleri, takımın baştan sona yeniden yapılandırıldığının bir göstergesi. Beşiktaş, yerli transferlerle başladı ve Egehan Arna, Yiğit Arslan, Berk Uğurlu ve Berkan Durmaz gibi yetenekli oyuncuları kadroya kattı. Ardından dış transferde de etkileyici hamleler yaptılar. Jonas Matthews, Matt Mitchell, Angel Delgado ve Derek Needham gibi deneyimli oyuncuları transfer ederek takımın kalitesini artırdılar.

Yerli oyuncu rotasyonları son yılların en güçlülerinden birini oluşturuyor ve Beşiktaş, bu sezon EuroCup’ta mücadele ederek uluslararası arenada da iddialı olmayı hedefliyor.

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü: Tecrübeli Ellerle Yükseliş

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, yeni sezona tecrübeli koç Ahmet Kandemir’in liderliğinde başlıyor. Pako Cruz gibi önemli isimlerle sözleşmeleri uzatırken, yerli oyuncular Baki Görür, Berkay Sinirlioğlu ve Tolga Kaan’a da sadık kaldılar. Önceki sezonun oyuncuları O.D. Anosike, Evan Brunsma, Cecil Williams ve Ricky Tarrant gibi isimlere veda ettiler. Ancak, yerli oyuncu transferleri ile bu kayıpları telafi etmeye çalışıyorlar.

Ragıp Berke Atar, Sinan Sağlam, Dorukhan Engindeniz ve Ayberk Olmaz gibi genç yetenekleri kadroya kattılar. Yabancı transferlerde ise Daron Russell, Ryan Luther, Elijah Hughes ve Emanuel Terry gibi deneyimli oyuncuları takıma kazandırdılar. Manisa Büyükşehir Belediyespor, geçmiş iki sezonda gösterdiği performansla önemli bir gelişim kaydetti ve artık playoff potasına oynamak istiyor.

Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı: Yeni Döneme Heyecanla Başlıyor

Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı, yeni sezona büyük değişikliklerle ve heyecanla başlıyor. Jerry Boutsiele gibi önemli bir ismi kadroda tutmayı başardılar. Yerli oyuncu kadrosunu koruyarak Kartal Özmızrak, Muhammed Baygül, Berkay Candan ve Hadi Özdemir ile anlaşmaları yenilediler. Ancak, yabancı oyunculardan James Gist III, Jaka Blazic, Conor Morgan ve yerli oyunculardan Jamar Smith ve Langston Hall gibi önemli isimlere veda etmek zorunda kaldılar. Transfer sezonuna hızlı bir giriş yapan Bahçeşehir Koleji, Tony Taylor, Axel Boutielle ve Tyler Cavanaugh gibi yetenekli oyuncuları kadroya kattı.

Ayrıca Philip Scrubb’u transfer ederek takımın kalitesini artırdılar. Yerli oyuncu transferlerinde ise Can Maxim Mutaf, Egemen Güven ve Arca Tülüoğlu gibi isimleri kadroya dahil ettiler. Boutsiele’nin elde tutulması büyük bir başarı olarak kabul ediliyor ve bu hamle, takımın geleceği için umut vaat ediyor.