Beşiktaş Savunmasına Aradığı Stoperi Konyaspor’da Buldu

Posted by

Siyah beyazlı takım Beşiktaş süper lig de Galatasaray galibiyeti sonrasında zirve yarısında şampiyonluğa ortak oldular.

Kara kartal süper lig de işleri yoluna koyarak gelecek sezon içinde kadro ve transfer çalışmasına da hız verdiler.

Beşiktaş, gelecek sezonun transfer planlamalarını şimdiden başlarken, kadrosuna takviye yapmaya hazırlanıyor. Devre arasında yerli ve yabancı oyuncular ile kadrosunu güçlendirseler de gelecek sezon özellikle savunmaya transfer yaparak kadrosunu da güçlendirmek istiyorlar.

Siyah beyazlı takım da Tayyip Talha’ nın da sakatlığından dolayı savunmaya transfer yapmak zorunluluğu düşünen kara kartal gözünü Konyaspor ‘ a dikti.

Süper lig ekibi Konyaspor ‘ da forma giyen 30 yasında ki Kosta Rika ‘lı stoper Francisco Calvo’ ile yakından ilgileniyorlar.

30 yasında ki Kosta Rika ‘lı stoper Francisco Calvo’ ile de tek ilgilenen takımın Beşiktaş olamaması kara kartalın bu transferde elini zorlaştırıyor.

Gelecek sezon da güçlü bir kadro ile sezonu açmak isteyen siyah beyazlı takım bu transfer de özellikle takımın tecrübeli teknik patronu Şenol Güneş ‘in çok istediği biliniyor.

Konyaspor ile sezon sonunu da beklemeden ufak temaslara başlayan kara kartal fiyat sormaya başladılar. Konyaspor ile 2024 yılına kadar da sözleşmesi bulunana 30 yasında ki Kosta Rika ‘lı stoper Francisco Calvo’ nun güncel piyasa değeri 1,50 Milyon Euro civarında.

BEŞİKTAŞ’A KOSTA RİKA’LI STOPER FRANCİSCO CALVO

Siyah beyazlı takım Beşiktaş süper lig de zirve yarısı içine kendisini de atarak sezonun sonuna doğru nefes kesen bir yarış ile kupa mücadelesi verecekler.

Kar kartal sezon sonuna doğru transfer listesini de belirlerken ilk hedef olarak stoper olacak gibi görünüyor.

Savunmasında alternatif isim olamayan kara kartal da yaz transfer sezonun da Adana Demirspor ‘ dan 1,50 Milyon Euro bonservis bedeli ile kadrosuna kattığı 23 yasında ki genç stoperi Tayyip Talha Sanuc geçirdiği Çapraz bağ yırtığı ile sezonu kapatmıştı. Çapraz bağ yırtığı en az 1 yıl kadar uzun süreli bir tedavi sonrasında takıma dönmesi beklenen 23 yasında ki genç stoperi gelecek sezon devre arasında tam anlamı ile takımına destek verecek ve kadroda ancak yer alacak duruma gelir.

Siyah beyazlı takım 23 yasında ki genç stoperi Tayyip Talha Sanuc’ un uzun süre yokluğunda takıma destek olamayacağı için alternatif isimler aramaya başlamıştı.

Fazla uzaklaşmada süper lig ekibi Konyaspor ‘ da forma giyen 30 yasında ki Kosta Rika ‘lı stoper Francisco Calvo u gündemine aldılar.

SAVUNMADA GOLCÜ BİR STOPER

30 yasında ki Kosta Rika ‘lı stoper Francisco Calvo Konyaspor ‘ a sezon basında 495 bin Euro ödenerek kadroya katılan tecrübeli stoper 2024 yılına kadar sözleşmesi de devam ediyor.

Bu sezon Konyaspor forması ile savunma da iyi işler çıkardığı kadar hücumda da 33 maçta 4 gol kaydederek dikkatleri çekti.