Demir Grup Sivasspor’a Uzatmalardan Gelen Beraberlik; 1-1

Posted by

Süper Lig’in 5. Haftasında Demir Grup Sivasspor ile Gaziantep FK kozlarını paylaşmak için aynı sahada buluştu. Karşılaşma berabere son buldu. Sivas ekibinin ev sahibi olduğu mücadelede takımlar birer gol sesi çıkarırken birer puanı da hanelerine eklemiş oldular.

Mücadelede Sivas ekibi ilk yarıda yaşattığı gol sevinci ile üstünlüğü alsa da Gaziantep ekibinin uzatmalarda attığı gol sesi skoru berabere çevirdi. Sivasspor ilk iki haftaki mağlubiyet, ardından toplamda 3 beraberlik ile toplamda 3 puana ulaşmış oldu.

Sıralamada 17. Sırada kendisine yer bularak haftayı kapatan Sivasspor ekibi, Gaziantep FK’ya bir galibiyet sevinci daha yaşatmadılar. 2 beraberliği, 2 mağlubiyeti ve 1 galibiyeti bulunan Gaziantep FK ise toplamda aldığı 5 puan ile sıralamada kendisine 13. Sırada ye buldu.

Karşılaşma Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda oynanırken karşılaşmanın hakemliklerini Atilla Karaoğlan, Erdinç Sezertam ve Mehmet Kısal üstlendi.

Sivasspor’un Tek Golü Mustapha Yatabare İle

Demir Grup Sivasspor’un ilk galibiyetini alma umuduyla sahaya çıktığı mücadelede rakip takım Gaziantep FK ile sonuç berabere oldu. Her iki takımın da birer puanı ile sonlanan karşılaşmada ilk gol sevinci 21. Dakikada Mustapha Yatabare ile geldi.

Maçın geri kalanını üstün götüren Demir Grup Sivasspor, uzatmalara kadar kazanan ekipti fakat uzatmalarda 90+2’de gelen Figueiredo golü skor tablosunu tekrar eşitledi.

Mücadele 1-1 skor tablosu ile son buldu. Karşılamada toplam 3 sarı kart görülürken tüm bu sarı kartlar Sivas ekibinden Ahmet, Muammer ve Cofie’ye gitti.

Sivasspor’un Galibiyeti Kaçırdığı Mücadele Kadrosu

Demir Grup Sivasspor’un üstünlüğün korurken uzatmalardan zaferi kaçırdığı mücadelenin kadrosu şu şekildeydi;

Demir Grup Sivasspor: Muammer – Ahmet, Goutas, Cofie, Hakan (Dk. 80 Azubuike), Yatabare (Dk. 84 Ziya), Caner, Uğur, Henrique (Dk. 80 Sefa), Gradel (Dk. 69 Erdoğan), Fayçal Fajr

Gaziantep FK: Günay – Kitsiou, Caulker, Merkel (Dk. 77 Doğan ), Jefferson (Dk. 35 Sagal), Dicko (Dk. 77 Kenan), Muhammet, Djilobodji, Mendly (Dk. 67 Halil İbrahim), Recep, El Messaoudi (Dk. 67 Figueiredo)