Dia Saba Sivasspor’a Veda Etti

Posted by

Sivasspor’un başarılı orta saha oyuncusu Dia Saba, şehirde çocuklarının yeterli İngilizce eğitimi görebileceği bir okul olmadığı için Sivas’a ve Sivasspor’a veda etti. Deneyimli futbolcu Dia Saba, vedasına ilişkin olarak Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda bir basın toplantısı düzenledi. Bu toplantıya basın ve gazete temsilcileri katıldı. Saba, öncelikle kulübe başkana, hocaya, takım arkadaşlarına ve bütün ekibe çok teşekkür ettiğini, bu kulübe geldiğinden beri kendisine destek olduklarını, burada 4 ay kadar kaldığını ama 2 yıl gibi geldiğini ve buradan ailevi nedenlerden dolayı ayrılmak durumunda olduğunu ifade etti.

Saba, bu toplantıyı veda etmek için yaptığını, geleceği ile ilgili yorum yapması gereken yerin burası olmayacağını düşündüğünü, buraya herkese teşekkür etmek için geldiğini, Sivasspor’da oynamanın kendisi için bir zevk olduğunu, şu anda takımın içinde bulunduğu durumun iyi olmadığını bu sebeple çok üzgün olduğunu, takımın UEFA Konferans Ligi‘nde devam etmesini temenni ettiğini, ilerleyen zamanlarda bunu başaracaklarına emin olduğunu, belki takımdan ayrılışının  şu anda doğru zaman gibi görünmediğini ama olmak zorunda olduğu bir zaman diye düşündüğünü ve bunun için de çok üzgün olduğunu dile getirdi.

“Menajerimden Haber Bekliyorum”

Dia Saba, ayrılık sebebinin kesinlikle para olmadığının altını çizerek, başkanım kensinin buraya gelmesi için çok uğraştığını, bunun için ayrıca teşekkür ettiğini, burada kalması için ellerinden geleni yaptıklarını, buradaki konunun para değil tamamen ailesel bir konudan ibaret olduğunu, kendisinin daha çok aile adamı olduğunu, tabii ki de futbolu da çok sevdiğini, futbola da devam edeceğini, aslında ailesinin düşüncelerini tatmin etmek doğrultusunda hareket ettiğini, geleceği ile ilgili çok fazla bahsetmek istemediğini söyledi.

Şu an kendisinin de menajerini beklediğini, görüşmelerin sonunda açıklığa kavuşacağını, amacının oyun oynamak olduğunu, Sivasspor ile sözleşmesinin 1 yıllık olduğunu ancak Ocak ayında 250 bin dolar karşılığında ayrılma maddesi bulunduğunu ifade etti.

“Sorun Sivas Ya Da Türkiye Değil”

Toplantı esnasında bir gazetecinin “Ailesi Sivas’ı ya da Türkiye’yi mi beğenmedi?” şeklinde yönelttiği soruya ise Dia Saba, sebebin Türkiye veya Sivas şehri olmadığını, burada uluslararası bir okul bulunmadığını, en büyük oğlunun birinci sınıfa gittiğini ve Türkçe bilmediğini, bu sebeple kendi anadilinde eğitim göremediğini, asıl sebebin sadece bu olduğunu ve başka bir sebep olmadığını açıkladı.

Son olarak birçok takımla adının geçtiği hakkında ise Dia Saba, bunu konuşmanın zamanı olmadığını, medyada çok şeyin dolaştığını, şu anda bununla ilgili yorum yapamayacağını çünkü burasının yeri olmadığını, burada aile ortamı olduğunu, Sivasspor’un içinde bulunduğu durumdan daha iyisini hak ettiğini, taraftar desteği de gerektiğini ancak o desteği de kırmızı beyazlı taraftarlardan yeteri kadar göremediklerini ifade ederek Sivasspor formasına veda etti.