Eczacıbaşı Dynavit Genç Smaçörü ile Yollarını Ayırdı

Posted by

Misli.com Sultanlar Ligi’nin en iddialı takımlarından birisi de Eczacıbaşı Dynavit! Turuncu beyazlı kulüp, 2022 – 2023 sezonunda lig finaline yükselmeyi başardı. Finaldeki rakibi Fenerbahçe Opet oldu. Güçlü rakibi karşısında iyi bir oyun ortaya koyamadı. Serinin kaybedeni oldu. Son olarak 2011 – 2012 sezonunda Sultanlar Ligi’nde şampiyon olan Eczacıbaşı Dynavit, şampiyonluk hasretine son veremedi.

Turuncu beyazlı kulüp, yeni sezon öncesinde kadrosundaki bazı isimler ile yollarını ayırıyor. Onlardan birisi de Saliha Şahin oldu. 1998 doğumlu smaçörün yeni adresi Polonya!

Chemik Police Transferi Resmi Olarak Açıkladı

Saliha Şahin, önümüzdeki sezon Polonya’nın Chemik Police takımında forma giyecek. Kendisi, Eczacıbaşı Dynavit’ten temelli ayrılmadı. İstanbul kulübü, genç smaçörünü bir yıllığına Chemik Police’e kiralamayı tercih etti. Bir başka deyişle, oyuncunun bonservisi halen daha Eczacıbaşı’nda bulunuyor. Saliha Şahin, bir yıllık Polonya deneyiminin ardından 2024 – 2025 sezonunda yeniden Eczacıbaşı Dynavit’te forma giyebilir.

Chemik Police, 9 Ağustos 2023 günü hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak Saliha Şahin transferini duyurdu. Oyuncunun transferi güzel bir video ile açıklandı. Bu transfer hiç kimse için sürpriz olmadı. Çünkü, Saliha Şahin’in önümüzdeki sezon Chemik Police’te forma giyeceği voleybolu yakından takip edenler tarafından biliniyordu. Voleybol kulüpleri, bir sonraki sezonun kadrosunu genellikle Mayıs ayında netleştirmiş oluyorlar. Transfer görüşmeleri de Ocak ayında başlıyor.

Saliha Şahin Kimdir?

5 Kasım 1998 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Saliha Şahin, 1.85 boyunda ve 72 kg ağırlığında! Smaçör pozisyonunda forma giyiyor. Kardeşi Elif Şahin de kendisi gibi voleybolcu! Hatta, iki kardeş, voleybola beraber başladılar. Ardından, Karayolları ve Eczacıbaşı Dynavit’te birlikte forma giydiler.

Saliha Şahin, voleybola henüz dokuz yaşındayken başladı. Keşfedilme hikayesi oldukça klasik! Yaşıtlarına kıyasla daha uzun boylu olan Saliha Şahin’i ve kardeşini bir komşuları voleybola yönlendirmiş. İki kardeşin ilk durağı Karayolları olmuş. Yalnızca Ankara’nın olmamakla beraber Türkiye’nin en güçlü altyapılarından birisine sahip olan Karayolları’nda uzun yıllar forma giyen Saliha Şahin, 2015 – 2016 sezonunda A takıma yükseldi. Dört sezon boyunca bu kulüpte top oynadı. Ardından, Eczacıbaşı Dynavit’e transfer oldu. Turuncu beyazlı kulüp, genç oyuncuyu 2019 – 2020 sezonu için Sarıyer Belediyesi’ne kiralamayı tercih etti.

Saliha Şahin, 2020 – 2021 sezonu ile beraber Eczacıbaşı Dynavit’in A takım kadrosunda yer aldı. Tam üç sezon boyunca bu formayı giydi. İlk altı oyuncusu olmayı başaramadı. Genel olarak oyuna sonradan giriyordu. Saliha Şahin, 2018 yılından bu yana A milli takımda forma giyiyor. Kendisi, kardeşi Elif Şahin ile beraber geçtiğimiz ay Milletler Ligi’nde şampiyon olan kadroda yer alan isimlerden birisiydi. 25 yaşındaki smaçör, Polonya’da düzenli olarak forma giyecek. Bu durum, onun gelişimi adına son derece önemli!