Fatih Karagümrük – Konyaspor Maçının Ardından

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 18. hafta karşılaşmasında Arabam.com Konyaspor, deplasmanda VavaCars Fatih Karagümrük ile 3-3 berabere kaldı. Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan mücadelede ilk dakikalarda her iki takım da dengeli bir görüntü ortaya koyarken, eşitliği bozan ilk gol İstanbul temsilcisinden geldi. Golün ardından beraberlik çabalarını sürdüren Konyaspor, kalesinde ikinci golü de görmekten kurtulamadı.

İlk yarı bu skorla biterken ikinci yarıda bambaşka bir Konyaspor sahaya çıktı ve geri dönüşün fitilini ateşleyen Mame Diouf’un golleriyle yeşil beyazlılar 2-2’lik eşitliği yakaladı. Galibiyet için yüklenen Konyaspor, kalesinde bir gol daha gördü ve son dakikalara geride girdi. Ancak maçın yıldızı Diouf, uzatma anlarında tekrar sahneye çıkıp hem kendisinin hem de takımının üçüncü golünü attı ve maç 3-3 sona erdi.

İlhan Palut: Oyunu Domine Eden Bir Konyaspor Vardı

Konyaspor, Spor Toto Süper Lig’in 18. haftasında İstanbul Olimpiyat Stadı’nda karşı karşıya geldiği Fatih Karagümrük ile 3-3 berabere kaldı. Mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut maça ilişkin açıklamalarda bulundu.

2 kez geriye düşmelerine rağmen iyi bir performans gösterdiklerini belirten Palut, İzleyiciler için iyi futbol vaat eden bir maç olduğunu, Karagümrük’ün son haftalarda artan form durumlarının özellikle ofansif etkinlikleri olduğunu, hem de kendilerinin her zaman pozitif futbol oynamaya çalışan bir takım olduklarını, çok iyi zemin ve iklim olduğunu, bu vaatlerin maça direkt olarak yansıdığını, Her ne kadar 2-0’dan çevirip tekrar mağlup duruma düşerek son saniyede 3-3’ü yakalamış olsalar da geneline bakıldığı zaman oyunu çok net domine ettiklerini söyledi.

3 gole rağmen rakibe pozisyon vermeyen bir Konyaspor olduğunu, bu çabanın karşılığında kazanmak istediklerini, bu oyun karakteri sonucu kaybetseler dahi oyuncularıyla gurur duyacağını, performans ve pes etmeme adına tüm takım teşekkür ettiğini, bir süredir kazanamadıklarını, kazanmaya ihtiyaçları olduğunu, daha iyisini yapabileceklerini, ve Salı günü itibariyle hazırlıklarına başlayacaklarını ifade etti.

Andrea Pirlo: Bu Galibiyet Bize Moral Verebilirdi

Spor Toto Süper Lig’in 18. hafta mücadelesinde Fatih Karagümrük takımında, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan ve 3-3 berabere tamamlanan Konyaspor müsabakasının ardından, yükselen performanslarının  devamını sağlayabilecekleri bir maç olduğunu ama bunu başaramadıklarını dile getiren Andrea Pirlo;

iyi bir müsabakadan istedikleri sonucu elde edemediklerini, iyi bir maç ortaya koyduklarını ama maalesef sonucun istedikleri gibi bitmediğini, 2-0 öne geçtiklerini, iyi bir ilk yarı sonrasında 2-2’ye gelen bir maç olduğunu, sonra da 3-2’yi bulmalarına rağmen , maçı kendi lehlerine çevirdiklerini ama sonra daha konsantre olmaları gereken anlarda yumuşak kaldıklarını, orta sahada kaptırdıkları topta golü yediklerini, bu galibiyetin kendilerine moral verebileceğini, yükselen performanslarının  devamını sağlayabilecekleri bir maç olduğunu ama bunu başaramadıklarını ifade etti.