Fenerbahçe Brezilyalı Oyuncunun Transferinden Kesin Olarak Vazgeçti

Posted by

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe, çok uzun süreden bu yana kadrosunu kaliteli bir sağ kanat oyuncusu ile güçlendirmek adına uğraşıyor. Fenerbahçe’nin gündemine çok sayıda isim girdi. Taraftarlar, bilhassa Wilfried Zaha’nın Galatasaray’a kaptırılmasının ardından sağ kanatta kalitesi asla tartışılmayacak türden bir ismi görmek istiyorlar.

Tete, Brezilya futbolunun son dönemde yetiştirmiş olduğu en önemli isimlerden birisi! 2000 doğumlu oyuncu, ülkesinde ciddi bir çıkış yakaladıktan sonra Ukrayna’nın Shakhtar Donetsk kulübüne transfer oldu. Bu kulüpteki performansı oldukça iyiydi. Ancak, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş, tüm düzeni bozdu. 23 yaşındaki oyuncu, kiralık olarak önce Olimpik Lyon’a sonra da Leicester City’e transfer oldu. Buna ek olarak, kısa süre önce Shakhtar Donetsk ile olan sözleşmesini sonlandırdı. Bonservisi elinde olan oyuncu Fenerbahçe’ye önerildi.

Sarı Lacivertli Kulüp Tüm Dedikodulara Cevap Verdi

Wilfried Zaha transferinden eli boş dönen Fenerbahçe’nin gündemindeki isimlerden birisi de Tete idi. Brezilyalı oyuncunun bonservisinin elinde olması ciddi bir avantaj idi. Fenerbahçe yönetimi, böylesine kaliteli bir oyuncuyu bedelsiz olarak kadroya katabilmenin hesaplarını yapıyordu. Ancak, Tete’nin maddi istekleri zannedilenden çok daha yüksekti.

Fenerbahçe’ye yakın olan muhabirlerin iddiasına göre Brezilyalı oyuncu Fenerbahçe’den yıllık 5 milyon Euro garanti ücret talep etti. Buna ek olarak, bir defaya mahsus olmak üzere 5 milyon Euro tutarında imza parası talebi de vardı. Ekonomik durumunu dikkate alan Fenerbahçe, oyuncuya bu kadar para vermeyi uygun bulmadı. Bu transferin gerçekleşmesi zor gözüküyordu. Ancak, sosyal medyada oyuncunun ismi halen daha Fenerbahçe ile anılıyordu.

Fenerbahçe, 7 Ağustos 2023 günü hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından şok edici bir açıklama yaptı. Oyuncunun Fenerbahçe’ye transferinin mümkün olmadığından bahsedildi. Oyuncu ve menajerinin geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye geldikleri ve Fenerbahçe ile görüştükleri ifade edildi. Söz konusu görüşmelerin ardından yapılan hukuki, teknik ve finansal değerlendirmelerin ardından oyuncunun Fenerbahçe’ye transferinin mümkün olmadığına kanaat getirildiğinden bahsedildi. Sonuç olarak, Tete’nin önümüzdeki sezon Fenerbahçe’de top koşturması ihtimaller dahilinde değil!

Tete ile Galatasaray da İlgileniyor

Brezilyalı oyuncu ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Tete ile Fenerbahçe’nin yanı sıra Galatasaray’ın da ilgilendiği söylentiler arasında! Sarı kırmızılı takımın kadrosunda kağıt üzerinde çok sayıda kanat oyuncusu bulunuyor. Ancak, Olimpiu Morutan, Yunus Akgün ve Yusuf Demir, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde takımdan ayrılacaklar. Buna ek olarak, sağ kanatta da forma giyebilen Nicolo Zaniolo’nun da satılması gündemde!

Galatasaraylı taraftarlar, geçtiğimiz sezonun yıldızlarından birisi olan Milot Rashica’nın bonservisinin alınmasını istiyorlar. Fakat, oyuncunun kulübü yüksek bonservis isteğinden henüz vazgeçmedi. Tüm bu şartlar dikkate alındığında Galatasaray’ın da bir sağ kanat oyuncusuna ihtiyaç duyduğunu da söyleyebiliriz. O isim şartlar uygun olduğu takdirde Tete olabilir.