Fenerbahçe’de Arda Güler Gelişmesi

Posted by

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de şampiyonluk yarışı içinde yoluna devam ederken takımını sırtlayan isimlerden birisi de 18 yaşındaki genç oyuncu Arda Güler oldu.

Bu sezon sarı lacivertli forma ile süper lig de ki ve Avrupa liginde ki performansı ile dev kulüplerin dikkatini çekmeyi başaran Arda Güler sezon sonun da gelen teklifleri değerlendirerek sarı lacivertli formayı bırakacak.

Takımda ki geleceği merak edilen 18 yaşındaki genç oyuncu Arda Güler ‘in sarı lacivertli takım ile olan sözleşmesinde ki detay da gündem olmuştu. 18 yaşındaki genç oyuncu Arda Güler’ in sözleşmesinde ki yer alan 1500’ dakika süre alamaz ise 5 Milyon Euro ile serbest kalma maddesi çok konuşulmuştu. Süper lig de ki kalan maçlarda süre alması halinde bu maddenin de geçersiz sayılacağını düşünenler bir hayli çok olsa da 8 maçın 6’sında 90’ar dakika oynarsa 1504 dakikaya ulaşacak.

Portekizli teknik adamın şampiyonluğa giden bu yolda 18 yaşındaki genç oyuncu Arda Güler ‘e bu kadar çok süre vermesini açıkçası beklemek biraz zor. Bu sezon daha çok sonradan oyuna dahil olana ve ilk11’ de bile yer alsa da karşılaşmaların çoğunda 90’ dakika yı tamamlayamadan sahadan ayrılıyordu.

18 yaşındaki genç oyuncu Arda Güler’ in kalan karşılaşmalar da ne kadar süre alacağı 5 Milyon Euro ile serbest kalma maddesi’ nin kullanılıp kullanılamayacağını göreceğiz.

ARDA GÜLER SERBEST KALMA MADDESİNİ KULLANDIRMAZ

Sarı lacivertli takımın genç yıldızı bu sezon süper lig’ in en çok konuşulan oyuncusu olurken performansı ile Avrupa devi takımların da dikkatinden kaçmadı.

18 yaşındaki genç oyuncu Arda Güler’ in sözleşmesinde ki yer alan 1500’ dakika süre alamaz ise 5 Milyon Euro ile serbest kalma maddesi çok konuşulmuştu. Sözleşmesinde yer alan böyle bir madde ile ilgili Arda Güler ne olursa olsun bence sarı lacivertli formaya çok iyi bir bonservis bedeli kazandırmadan takından ayrılmasını düşünmüyorum.

Kariyeri için çok önemli bir adım olan Fenerbahçe camiasına ne olursa olsun sadık olarak kalacaktır.

HOLLANDA LİGİ GELİŞİMİ İÇİN EN DOĞRU ADRES

Sarı lacivertli takım dan ayrılması gündem de olan 18 yaşındaki genç oyuncu Arda Güler’ in en doğru adresi hiç kuşkusuz Hollanda ligi olacaktır.

Oyun gelişimi için çok doğru bir adres olacağını düşündüğüm Arda için Ajax’ ın da yakından ilgilenmesi bu transferin sonuçlanmasına çok yakın gibi.

Güncel piyasa değeri 10 Milyon Euro’ yu geçen Arda Güler için sarı lacivertli takımın daha yüksek bir bonservis bedeli beklese de asıl payı sonraki satışından alacaklardır.

Fenerbahçe ile görüşmelerini de bir yandan sürdüren bu yüksek performansı ile Arda Güler dünya futbolunda adından sıkça söz ettirecek gibi duruyor.