Fenerbahçe’de Jorge Jesus Kadroda Değişikliğe Gidiyor

Posted by

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de şampiyonluk yarışı içinde lider Galatasaray ‘ın 9 puan ile maç fazlası ile arkasında ikinci sırada yer alıyorlar.

Süper lig de çıktıkları 27 karşılaşmada 19 galibiyet 3 beraberlik ve 5 mağlubiyet ile 60 puan toplayan Portekizli teknik adam Jorge Jesus ve öğrencileri şampiyonluk umutlarını devam ettiriyorlar.

Fenerbahçe’de teknik direktör Jorge Jesus, ligde kalan maçlar için kadroda radikal değişikliklere gidecek. Portekizli teknik adam Jorge Jesus’ un süper lig de oynattığı son dönemde ki oyunu ve kadro tercihi ile büyük tepki toplamıştı.

Savunmada 3’ lü ve 2’ li stoper arasında sürekli değişiklikler ile giderken kadro da kalıcı bir ilk 11’ de oluşturamadığı için eleştiriler almaya devam etti.

Portekizli teknik adam Jorge Jesus kadro da hemen hemen her maçta farklı oyuncu tercihleri ile taraftarın tepkisini toplarken oyun içinde yaptığı veya yapamadığı oyuncu değişikliklerinde de tepki çekmeyi başardı.

Tecrübeli teknik adamın ise sarı lacivertli taraftarların en çok eleştirdiği nokta ise takımın en tecrübeli genç oyuncusu olan Arda Güler ‘in yeteri kadar kadro da süre alamaması oldu.

Sezonun başında ilk 11’ de düşünmediği 18 yaşındaki genç oyuncu Arda Güler zorla tecrübeli teknik adamdan formayı aldı.

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında performansını da yükselten Arda Güler Portekizli teknik adamın kararı ile sezonun kalan bölümünde genç yıldızı sürekli olarak 11’de sahaya sürmeyi planlıyor.

ARDA GÜLER FENERBAHÇE’DE İLK 11’İN DEĞİŞMEZ PARÇASI

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ nin 68 yaşındaki teknik direktörü Jorge Jesus sezon başında katıldığı takım ile mutlak şampiyonluk parolası ile yola çıkmıştı. Gelinen nokta da ise lider Galatasaray ‘ın 9 puan arkasında olan Fenerbahçe şampiyonluk umutlarını devam ettiriyorlar.

Sezon içinde Fenerbahçe de hatta Türk futbolunda en çok konuşulan isimlerden birisi olan düşünmediği 18 yaşındaki genç oyuncu Arda Güler’ in performansı oldu.

Genç yasına rağmen takımında son maçlarda özellikle sorumluluk alan top isteyen rakibin üzerine giden sutlar çıkaran Arda Güler ‘e Portekizli teknik adam haksızlık yaptı.

Sezon başında süre vermekte korktuğu Arda Güler sezon sonuna gösterdiği performansı ile takımını süper lig de şampiyonluk yarışı içinde tutan isimlerden en başta geliyor.

ARDA GÜLER‘İN FENERBAHÇE PERFORMANSI

18 yaşındaki genç oyuncu Arda Güler bu sezon sarı lacivertli forma ile süper lig de 13 lig maçında forma giyerken bunların 4’ ünde ilk 11’ de yer aldı.

Genç oyuncu süper lig de çıktığı 13 karşılaşmada 2 gol ve 1 de gol pası vererek takımına destek oldu.

Sarı lacivertli forma ile Avrupa be Türkiye kupası da dahil 25 maçta 827 ‘ dakika süre ala bilirken 4 gol 3 asistlik performans sergiledi.