Fenerbahçe’nin Kalecileri Bu Sezon Neler Yaptı?

Posted by

Süper lig de bu sezon şampiyonluğa çok yaklaşan sarı lacivertli takım Fenerbahçe Karadeniz de Giresunspor beraberliği sonrasında büyük yara aldılar.

Sarı lacivertli takımın bu sezon ki sıkıntılı bölgelerinden birisi de kalesi oldu. Sezona iki kaleci ile başlayan Fenerbahçe ikisinden de istedikleri verimi alamdılar.

Takımın hem kalecisi hem de kaptanlığını yapan 25 yasındaki genç file bekçisi Altay Bayindir bu sezon beklenen seviyede kalesinde güven vermedi.

Sarı lacivertli takımın bir diğer kalecisi ise sezon başında TFF 1. Lig ekiplerinden olan sarı kırmızılı İzmir ekibi Göztepe’ den kiralık olarak satın alma opsiyonu ile beraber alternatif olarak 24 yasındaki Irfan Can Egribayat’ ı kadrosuna katmışlardı.

İkinci kaleci olarak sezona başlayan 24 yasındaki genç file bekçisi Irfan Can Egribayat, 25 yasındaki genç file bekçisi Altay Bayindir’ ın geçirdiği bek fıtığı rahatsızlığı sonrasında takımın son maçlarında görev almaya başlamıştı.

Sezon başına ise sarı lacivertli takımın da kale gen kaptan Altay Bayindir’ a emanet edilmişti.

İki genç kaleci Altay Bayindir ve Irfan Can Egribayat’ ın performanslarını beğenen sarı lacivertli takımın taraftarları da vardır.

Kalede iki isim de güven vermediği gibi zaman zaman özellikle Altay Bayındır kalesinde gördüğü goller ile hedef haline gelen isimlerden de birisi olmuştu.

Bu sezonu bu iki genç isim ile tamamlamak zorunda olan sarı lacivertli takım da gelecek sezon kalesine kesinlikle daha tecrübeli güven veren bir isim ile güçlendirmesi gerekiyor ki iki kalecisine de aslında Avrupa ‘ dan teklifler var.

TAKIMIN HEM KAPTANI HEM KALECİSİ ALTAY BAYINDIR

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘ nin 2019 yılında başkent ekibi olan MKE Ankaragücü’ nden 1,50 Milyon Euro karşılığında kadrosuna kattığı 25 yasındaki genç file bekçisi Altay Bayindir uzun yıllardır Fenerbahçe ‘de forma giyiyor.

Volkan Demirel sonrasında sarı lacivertli takımın önemli isimlerden güvendiği birisi olsa da Volkan Demirel performansı beklemek zor oldu.

Bursaspor Alt yapısında başladığı kariyerinde şuan da Fenerbahçe ile devam eden 5 yasındaki genç file bekçisi Altay Bayindir bu sezon takımın tartışılan isimlerinden oldu. Kalede güven vermeyen yediği hatalı goller sonrasında bu sezon birçok kez de ıslıklanan kaleci bu sezon 26 maçta süper lig de süre alırken 31 gole engel olamadı.

İRFAN CAN EĞRİBAYAT KİRALIK GELDİ GİDECEK

İkinci kaleci olarak sezona başlayan 24 yasındaki genç file bekçisi Irfan Can Egribayat Altay ‘ın sakatlanması ile sezon sonunda süre almaya başladı.

Bu sezon süper lig de 5 maçta süre alan genç isim 7 gole kalesinde engel olmadı. Sezon sonunda yolların ayrılması kesin olan İrfan can için 2 Milyon Euro satın alma opsiyonunu da Fenerbahçe kullanmayacaktır.