GALATASARAY’DA SACHA BOEY HİKAYESİ

Posted by

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ın 23 yasındaki genç sağ beki Sacha Boey bu sezon ve geçtiğimiz sezonda yaşanan şampiyonluktaki performansı ile dikkat çeken isimlerden birisi oldu.

Bu sezon performansı ile Avrupa da birçok takımın listesine olan 23 yasındaki genç sağ beki Sacha Boey in ilginç bir hikayesi var.

Sacha Boey

GEÇEN SEZON BAŞINDA KADRODA DÜŞÜNÜLMEYEN BİR İSİMDİ

23 yasındaki genç sağ beki Sacha Boey geçen sezona Okan Buruk öncesinde kadroda düşünülmeyen ve alt yapı da yedek takım ile çalışmalarına devam eden bir isimdi.

Okan Buruk sonrasında sağ bek te düşündüğü ve tekrardan A takıma davet edilen genç isim performansı ile sarı kırmızılı takımın teknik heyetinden geçer not aldı ve yükselişi onun için başlamış oldu.

Geçen sezon sarı kırmızılı forma ile yaşanılan 23 şampiyonlukta büyük pay sahibi olan 23 yasındaki genç sağ beki Sacha Boey 1 gol 4 asist katkısı sağlayarak sezonu geride bıraktı.

YENİ SEZONDA DEVLER LİGİNİN TOZUNU ATTIRDI

Yeni sezon da sondan başlamak gerekir ise Şampiyonlar liginde ilk haftasında en fazla ikili mücadele kazanan oyuncu 23 kez ile 23 yasındaki genç sağ beki Sacha Boey oldu.

Futbolu sokakta öğrenen ikili mücadeleler de ayakta kalan performansı ile dikkat çeken Boey devler liginin tozunu atıyor.

Devler liginde önce Kopenhag sonra deplasmanda United da rakibin önemli isimlerinde şans tanımayan genç sağ bek performansı ile trendlerde kendini yer buldu.

HEDEFLERİ ÇOK YÜKSEK HİKAYESİ DAHA YENİ BAŞLIYOR

23 yasındaki genç oyuncu suna için sarı kırmızılı takım Galatasaray ın bir oyuncusu olmasına rağmen oldukça büyük hedefleri var.

Hedefleri olduğu için kariyerinin henüz basında olan genç oyuncu sarı kırmızılı forma ile göstereceği performansı ile hayallerine daha büyük liglerde top koşturmaya çok yakın.

Galatasaray da ilk olarak kariyerinde Avusturya da kamp yapan sarı kırmızılı takım da kadro da yer almadı. Sonrasında geri çağırılan genç isim ilk olarak takımdan ayrılmak için menajerinden kulüp bulmasını istiyor.

Sonrasında kadro da yaşanan sakatlıklar sonrasında Okan Buruk un daveti ile isteksiz de olsa da yeni den A takım ile top başı yapıyor ve şuan da geldiği yeri performansını hepimiz çok yakından takip ediyor ve izliyoruz.

Azimli kararlı ve çalışkan olan genç isim Sacha Boey saha içinde her mücadele olan sarı kırmızılı takım ile performansı ile de dikkatleri üzerine çeken ve tam bir profesyonel olan biraz geç de olsa onun için kariyerinin dönüm noktası oldu.

Taraftarın ilgisini de arkasına alan hoşuna giden ve performansı ile taraftarın en sevdiği isimlerden birisi olan Boey yaşanılan şampiyonluk sonrasında sahaya çıktığı şarkı aslında onun bu kariyerini de özetliyor. Başarı yıllarla yenilgiler saatlerle ölçülür.