Kayserispor Çağdaş Atan İle Kazanıyor

Posted by

Süper lig’in 27. Haftasında bordo mavili takım Trabzonspor’ a konuk olan Çağdaş Atan ve Kayserispor gol düellosunda sahadan 4 – 3 ‘ lük skor ile galip olarak ayrılan taraf oldular.

Kayserispor’ a galibiyet getiren golleri 1’ dakikada Emreh Başşan, 20’ dakikada M. Thiam ikinci yarıda ise 48’ dakikada B. Mensah ve 63’ dakikada Carlos Mané’ den gelirken, aldıkları 3 puan ile 41 puana ulaşırken 7. Sırada yer aldılar.

Çağdaş Atan ile süper lig de geçilmesi zorlu bir takım olan Kayserispor oyuna hükmeden topun kendilerinden olmasını istediği, yerleşik oyunda sette doğru pas tercihleri ile beraber rakip kalede gol ve pozisyon arayan bir takım oldular. Taktiksel anlamda sürekli çeşitlilik ile arayış içinde olan Çağdaş Atan ve Kayserispor fiziksel anlamda da oldukça güçlü ve sert bir takım oluşturdu.

Kendi oyunundan vazgeçmeyen sahaya ve rakibine kim olursa olsun aynı plan ile oyununu kabul ettirmek için uğraşan Çağdaş Atan ve Kayserispor ortaya çıkmış durumda. Skor ne olursa olsun kendi bildikleri taktik ve oyun disiplininden de kopmadan karşılaşmaya başladıkları gibi bitirmek isteyen Kayserispor takım da ki tecrübeli ayakları sayesinde de bu taktik plana uyuyorlar.

Trabzonspor Galibiyeti Onlar İçin Büyük Fırsat

Çağdaş Atan ile Kayserispor süper lig de ki son Trabzonspor karşısında çok etkili bir oyun ortaya koyarak bu karşılaşmaya çok iyi hazırlandıklarını da gösterdiler. Bordo mavili takımın ilk yarıda kendilerine ön alanda baskı yapmasını engelleyerek rakibin de dağınık olması ile bu haftayı büyük bir fırsata çevirerek sahadan 3 puan ile ayrılmasını bildiler.

Çağdaş Atan Trabzonspor maçında doğru yaptığı işler arasında orta sahayı kalabalık tutarak ön alanda sürekli hareketli oyuncuları ile bunlara destek veren iki kanat oyuncuları ile ceza sahasında ve çevresinde Trabzonspor ‘ a hep bir oyuncu fazla olarak üstünlük sağladılar.

Yanlış yaptıkları arasında ise karşılaşma 3 – 1 sonrasında takımın temposunu düşürüp biraz geriye yaslanması az daha maçın ellerinden gitmesine neden oluyordu ki Çağdaş Atan ‘ın oyuncu değişiklikleri ile oyunda tempoyu düşürüp kendi istedikleri tempoya gelmesini sağladı.

Hücum anlamında karşılaşmada doğur işler yapan Kayserispor 4 – 3 öne geçtikten sonra ise Çağdaş Atan’ ın savunma hamleleri ile oyunu kurtarmasını bildiler.

Devre Arasında Önemli Oyuncuları Ayrıldı

Kayserispor ‘ da devre arası transfer döneminde önemli oyuncuları da takımdan ayrılarak aslında takımın teknik direktörü Çağdaş Atan’ ın elini de zorlaştırdılar.

Kadrosun da önemli isimlerin ayrılması ile ne yapacağı da merak edilen Çağdaş Atan özellikle Bertolacci, Mustafa Pektemek, Campanharo ve Onur Bulut gibi bir arada oynayan oyuncularının olmadığı karşılaşmada 3 puanı alarak büyük bir başarı da gösterdiler.