Kayserispor‘un Bu Sezonki Hataları

Posted by

Sarı kırmızılı takım Kayserispor bu sezon süper lig de Çağdaş Atan yönetiminde iyi bir oyun ile sahada olarak zaman zaman zirveyi üst sıraları da zorlayan bir takım oldular.

Süper lig de bu sezon sarı kırmızılı takım Kayserispor çıktıkları 32 lig maçında 15 galibiyet 4 beraberlik ve 13 mağlubiyet ile toplaya bildikleri 49 puan ile 6.sırada yer alıyorlar.

Bu sezon süper lig de ki kadrosu en dar takımlardan birisi olan sarı kırmızılı takım Kayserispor ‘ da bu onlar için oldukça zorlayıcı etkenlerden birisi oldu diye biliriz. Bu sezon yeterli oyuncu transferi ile takımını güçlendiremeyen Kayserispor için en büyük hatalarından birisi diye biliriz. Kadrosun da yeterli genişliği sahip olmuş olsalar 6. Sırada değil de daha yukarılarda yer ala bilirlerdi. Transfer tahtası da kapalı olduğu için bu sezon özellikle 6 numara da yasadıkları sorunlara rağmen gene de Çağdaş Atan elinden gelenin fazlası ile takımın destek olmaya devam ediyor.

Transfer tahtasının Kayserispor gibi bir takımın kapalı olması bu tamamen yönetimin beceriksizliğinden dolayı oldu diye biliriz.

TRANSFER TAHTASININ KAPALI OLMASI EN BÜYÜK KAYIPLARI

Sarı kırmızılı takım Kayserispor süper lig de mücadele edip transfer tahtası kapalı olan takımlardan birisi. Süper lig de mücadele edip de transfer tahtası kapalı olan takımları anlamak bunu becere bilmek te ayrı bir yönetim hatası olarak görünüyor.

Son iki transfer sezonunda tahtası kapalı olduğu için transfer yapamayan sarı kırmızılı takım Kayserispor, yaz transfer döneminde de transfer yapamayacak gibi görünüyor.

Sezon sonunda transfer tahtası açılacak deseler de henüz net olarak açıklanmaması takımın gelece sezon ki planlamasını da bozacak. Takımın teknik direktörü Çağdaş Atan aracılığı ile sponsor desteği arayışına çıkan Kayserispor buradan da istediğini alamadılar.

Bu yaz transfer sezonunu da transfer tahtasını kapalı olarak geçirmeleri halinde gelecek sezon elinde ki oyuncular ile bu performansı yakalamalarını beklemek çok zor olacak. Teknik adam Çağdaş Atan kısıtlı kadro ile iyi işler çıkarmasına rağmen takımın da bir yere kadar dayana bilecek olması nedeni ile sarı kırmızılı takımın bu sezon bu sorunu kesinlikle çözmeli.

SÜPER LİGİN EN DAR KADROSUNA SAHİP TAKIMLARDAN BİRİSİ

Süper lig de mücadele eden takımlar arasında kadrosu en dar takımlardan birisi olan Kayserispor bu sezon ki en büyük hataları yanlışları eksikleri arasında ilk sırada yer ala bilir.

İlk 11 olarak ortalama üzerinde bir oyuncu grubuna sahip olmaları nedeni ile de lig de 6. Sıralarda yer alıyorlar.

Genel anlamda 14 – 15 oyuncu ile oynayan Kayserispor ‘ da oyuncularının çoğu da gidince özellikle 6 numarada problemi çok bariz belli oluyor.

Orta sahada 8 ve 10 numara karşısımı Mensah ve Kemen ile oynayan Kayserispor ‘un bu sezon ki en önemli eksiklikleri kısıtlı kadro ve 6 numaralarının olması.