Rıza Çalımbay Antalya Kampında Soruları Yanıtladı

Posted by

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor, 2022 FIFA Dünya Kupası nedeniyle lige verilen ara için Antalya’da kampa başladı. Tecrübeli teknik adam Rıza Çalımbay idaresindeki 22 kişiden oluşan futbolcu kadrosu, Antalya’nın Belek ilçesinde bulunan bir otelde kampa girdi. Yiğidolar ilk olarak golf sahasında düz koşularla idmana başlayarak ardından kondisyon çalışması yaptı. Antalya kampında milli takım hazırlık maçları için giden ve izinli olan Max Gradel, Dia Saba, Aaron Appindangoye, Dimitrios Goutas, Ahmet Musa ve Emre Gökay yer almadı.Kamp süresi boyunca günü çift antrenmanla bitirecek olan kırmızı beyazlılar bu süreçte 4 hazırlık maçı oynayacak.

Rıza Çalımbay

Yiğidoların idmanının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Rıza Çalımbay, Süper Lig’de şu anda istedikleri konumda olmadıklarını, o sebeple lige yeni başlıyormuş gibi hazırlanmaları gerektiklerini, eksiklikleri ve bundan önceki maçlarda yaptıkları hataları gidermek adına iyi bir zaman olduğunu ve bu zamanı çok iyi şekilde değerlendirmeleri gerektiğini ifade etti. Belek kampının kendileri için son derece önemli olduğunu dile getiren tecrübeli çalıştırıcı, Avrupa arenasında çok iyi işler çıkardıklarını ve bunun sonucunda gruptan lider olarak çıktıklarını, Mart ayına kadar Avrupa maçı oynamayacaklarını ama Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası maçlarının trafiğini kaldırabilmek için buradaki eksikliklerini gidermeyi hedeflediklerini belirtti.

“Ligde İstediğimiz Konumda Değiliz”

Sözlerine devam eden Rıza Çalımbay, Süper Ligde istedikleri konumda olmadıklarını, onun için lige yeni başlıyormuş gibi özver ile hazırlanacaklarını, Eksiklikleri ve daha önceki maçlarda yaptıkları hataları gidermek için bu aranın çok iyi bir zamana denk geldiğini ve bu zamanı çok iyi değerlendirmek istediklerini vurguladı. Kamp sürecinde 4 tane hazırlık maçı oynayacaklarını belirten Çalımbay, bu maçlarda tüm takıma görev vereceklerini, lige çok iyi girmek adına her türlü hazırlığı yapacaklarını dile getirdi.

Transfer konusundaki soruları da cevaplayan Çalımbay, şu anda transfer meselelerini konuşmanın zamanı olmadığını, ligde çok önemli 4 karşılaşmaya çıkacaklarını, bu 4 maçın 3 tanesini deplasmanda oynayacaklarını, yalnızca Galatasaray ile iç sahada oynayacaklarını ve bu maçların çok önemli olduğunu belirtti. Transfer arayışlarının sürdüğünü dile getiren tecrübeli çalıştırıcı, oyuncu almak için ne gerekiyorsa yapacaklarını ancak tek düşüncelerinin önlerindeki 4 önemli maç olduğunu, ligde ne kadar rahat olurlarsa Avrupa’da da o kadar rahat maç oynayabileceklerini ifade etti.

“Dünya Kupası Zamanla Çok Daha Heyecan Verecek”

Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası ile ilgili soruları da yanıtlayan kurt hoca, sürpriz sonuçların kimseyi yanıltmamasını ve hangi takımın hangi takımı yeneceğinin hiç belli olmayacağını belirtti. Dünya Kupası’nın alışık olmadığımız bir zamanda oynanması ile ilgili olarak da kimsenin bu kupaya odaklanamadığını, ancak zamanla daha çok heyecanlı olacağını düşündüğünü dile getirdi.