Rıza Çalımbay’dan Üzücü Haber

Posted by

UEFA Avrupa Ligi’nde 3 Kasım Perşembe günü temsilzcimiz Demirgrup Sivasspor evinde İspanyol temsilcisi Villareal’i konuk edecek. Fakat bu karşılaşması öncesinde herkesi şok edecek bir haber geldi. Teknik direktör Rıza Çalımbay’ın koronavirüs testi pozitif çıktı.

Demirgrup Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, kendi sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklama ile yaptırmış olduğu koranavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Deneyimli teknik direktör Rıza Çalımbay, bu sebeple takımı Demirgrup Sivasspor’un UEFA Avrupa Ligi’nde 3 Kasım Perşembe günü İspanyol ekibi Villareal ile oynayacağı maçta takımının başında olamayacak.

Tecrübeli teknik adamın bu maçtaki yokluğunda, yardımcıları bu zorlu maçta Rıza Çalımbay’ın görevini üstlenecek.

4 Kişi’nin Koronavirüs Testi Pozitif

Demirgrup Sivasspor Kulübü 2 Kasım günü sabah saatlerinde sosyal medyadan yaptığı açıklama ile, yapılan Covid-19 PCR testleri neticesinde, iki futbolcunun ve teknik heyetten iki kişinin yaptırılan testlerinin ne yazık ki pozitif çıktığını açıkladı.

Bu dört kişiden birininde teknik direktör Rıza Çalımbay olduğu bilgisine ulaşıldı. Demirgrup Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Villarreal CF ile oynayacağımız UEFA maçı öncesi yapılan Covid-19 test sonucumun pozitif olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım.

Ev izolasyon ve tedavi sürecim başlamış bulunmaktadır. Geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.

Eski Öğrencisinden Geçmiş Olsun Mesajı

Hem Demirgrup Sivasspor’un hem de Rıza Çalımbay’ın kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar neticesinde, bütün takıma yaptırılan Covid-19 PCR testlerinden 4 kişinin sonucunun pozitif çıktığı ve bu kişilerden birinin de teknik direktör Rıza Çalımbay olduğu öğrenildi.

Bu açıklamaların ardından futbol camiasından birçok isim, deneyimli teknik adama geçmiş olsun mesajları gönderdi ve bir an önce sağlığına kavuşması için temennide bulundu. Rıza Çalımbay’a bu mesajları gönderenlerden biri de Sivasspor’un eski, Fenerbahçe’nin yeni yıldızı Mert Hakan Yandaş oldu.

Geçen sezon Demirgrup Sivasspor’da top koşturan ve eski hocasının koranavirüs testinin pozitif çıktığını öğrendikten sonra Mert Hakan Yandaş, kendi sosyal medya hesabında Rıza Çalımbay ile önceden çekilmiş bir fotoğrafını paylaşarak, ‘Geçmiş olsun Rıza Çalımbay Hocam’ sözlerine yer verdi.