Sivasspor 1 Günlük İznin Ardından Çalışmalara Başladı

Posted by

Spor Toto Süper lig ekiplerinden Sivasspor deplasmanda oynayacağı Adana Demirspor maçı hazırlıklarını başladı. Spor Toto Süper Lig’de 2022 2023 sezonu ikinci haftasında Adana Demirspor’a konuk olacak Sivasspor, teknik direktör Rıza Çalımbay’ın istekleri doğrultusunda 1 günlük izne çıkmış ve iznin ardından ikinci hafta hazırlıklarına başlamak için bir araya gelmişti.

Sivasspor ’da Teknik Direktör Rıza Çalımbay Taraftarlara Seslendi

Adana Demirspor maçı hazırlıklarına başlamak üzere verilen iznin ardından toplanan Sivasspor ‘da Rıza Çalımbay antrenman öncesinde Adana Demirspor maçını değerlendirdi.

Adana Demirspor’un geçtiğimiz sezondan bu yana çok iyi transfer yaptığını ifade eden Tecrübeli Teknik direktör Rıza Çalımbay zor bir takım olduklarını vurguladı. Adana Demirspor’un 30 – 35 taraftar önünde oynadığını söyleyen Sivasspor teknik direktörü bu maçlarda Adana Demirspor taraftarına gıpta ettiklerini sözlerine ekledi.

İlk hafta Gaziantep FK’yı ağırladıkları mücadelede yaklaşık olarak bin 200 taraftara oynadıklarını ifade eden Rıza Çalımbay bu taraftarların çoğunun da gurbetçi taraftarlardan olduğunu söyledi. Sivasspor taraftarının desteğinin bu olmaması gerektiğini ifade eden Tecrübeli teknik adam taraftarın haklı olduğu konular olduğunu söylerken yine de bu konuların takımı desteklemelerinin önüne geçmemesi gerektiğini vurguladı. Taraftarın futbolcudan çok daha önemli olduğunu ifade eden Rıza Çalımbay taraftar desteği sayesinde futbolcular sahada daha coşkulu ve daha istekli olduklarını söyledi.

Taraftarların tezahüratları ile futbolcuların etkilendiklerini hatta karşı takıma baskı kurduklarını sözlerine ekledi. Tecrübeli teknik adam bu sebeple taraftarlara çok ihtiyaçları olduğunu ve taraftarların takımın iyi gün dostu değil kötü gün dostu olup onlarla birlikte bu sezonu geçirmek istediklerini açıkladı. İlk maçı saymadığını söyleyen Rıza Çalımbay bundan sonraki maçlarda onların desteğini beklediğini ve taraftar ile birlik olup ilerlemek istediklerini vurguladı.

Taraftarın desteği olmazsa hep bir yanlarının eksik olacağını ifade eden Teknik direktör Rıza Çalımbay onların coşkusu ile çok başarılar kazandıklarını ve bu sene de bu yolda ilerleyeceklerini aktardı.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın Hedefi Avrupa

Tecrübeli teknik adamın en büyük hedeflerinden bir tanesinin Avrupa’da başarı yakalamak olduğu açıklanırken geçen sezon olduğu gibi eksik kadro ile Avrupa maçlarına çıkıp elenmek istemediğini sözlerine ekledi.

Malmö FF’in UEFA Avrupa Ligi Play Off turu eşleşmesinde muhtemel rakibi olduğunu ifade eden tecrübeli teknik adam İsveç takımını da değerlendirdi. Malmö FF’in iyi bir takım olduğunu ifade eden Teknik Direktör Rıza Çalımbay daha önce hem futbolcu olarak rakip olduğunu hem de teknik direktör olarak rakip olduğunu vurguladı.

Beşiktaş ile türkye’deki karşılaşmada 1 – 0 skor ile yenildiklerini söyleyen tecrübeli teknik adam deplasmanda ise 4 – 1 yenmeyi bildiklerini söyledi. İsveç ekibinin ters bir takım olduğunu ve den olursa olsun disiplinden kopmayan, oyun düzenine sadık kalan, uzun oyunculardan kurulu ve kanatlarını etkili kullanan bir takım olduğunu vurguladı. Maça kadar takımdaki eksikleri giderip hazır bir şekilde o maça çıkmak istediklerini söyleyerek sözlerini tamamladı.