SİVASSPOR 6 MAÇTIR 3 PUANA HASRET 20 KASIM

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 13. Haftasında Demir Grup Sivasspor takımı İstanbul temsilcisi Başakşehir’in sahasına konuk oldu. Deplasmanda sahaya çıkan Demir Grup Sivasspor takımı rakibine karşı 2-1 yenilerek mağlup oldu.

Son 6 haftadır maç kazanamayan Demir Grup Sivasspor takımı Rıza Çalımbya yönetiminde bir türlü maç kazanamıyor. Bu durumu tersine çevirmek isteyen Demir Grup Sivasspor takımı 3 puana hasret kaldı.

Demir Grup Sivasspor takımı 13. Haftada aldığı mağlubiyet ile 13 puanda kaldı. Tehlike bölgesine yaklaşan Demir Grup Sivasspor takımı bu durumdan çıkabilmenin yollarını arayacak. Maçın gollerini kaydedenler; Fredrik Gulbrandsen ve Mahmut Tekdemir Başakşehir’den golü atanlar, Pedro Henrique ise penaltıdan Demir Grup Sivasspor’un gol atan ismi oldu.

SİVASSPOR NASIL DÜZELECEK

Geçen sezonun yenilmezlik serisini elinde tutan Demir Grup Sivasspor takımı bu sezon maç kazanamıyor. 3 puana hasret kalan Demir Grup Sivasspor takımı son 6 haftadır beraberlik sonucu ve mağlubiyetten öteye gidemedi.

Oyuncular istekli ve hırslı ama sonuç bir türlü alınamıyor. Demir Grup Sivasspor takımının bir an önce kendisini silkeleyip başarılı bir noktaya gelmesi gerekiyor. Yok tehlike bölgesine görecek olan Demir Grup Sivasspor takımının o noktada işi daha da zorlaşacak.

Maçın ilk golü 17. Dakikada Başakşehir’den geldi. Fredrik Gulbrandsen Sivasspor’un kalesine vurduğu şut ile topu ağlarla buluşturdu ve maç 1-0 oldu. Maçın ikinci golü de gecikmedi. Bu sefer 24. Dakikada Başakşehir’den Mahmut Tekdemir sahneye çıktı ve uzaktan şutu kaleye isabet oldu.

O dakikada 2-0 geriye düşen Demir Grup Sivasspor takımı bu durumu değiştirmek için sonuna kadar mücadele etse de rakip takımın kapanmıştı. Maçın ilk yarısı 2-0’lık skor ile tamamlandı.

SİVASSPOR PENALTIDAN VURDU SONUÇ DEĞİŞMEDİ

Maçın ikinci yarısında bu sefer Demir Grup Sivasspor takımı sahneye çıktı ve 59. Dakikada penaltı hakkı kazandılar. Başakşehirli oyuncunun ceza sahası içerisinde elle müdahalesinden dolayı Demir Grup Sivasspor takımı penaltı hakkı kazandı.

Penaltı vuruşunun başına Demir Grup Sivasspor takımından Pedro Henrique geçti. Topu ağlar ile buluşturan Pedro Henrique skoru 2-1 yaptı. O dakikadan sonra Sivasspor ne kadar çabalasa da beraberlik şansını bulamadı.

Maç 2-1’lik skor ile Başakşehir’in üstünlüğünde tamamlandı.