Sivasspor Alanyaspor’a Alıştı

Posted by

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin altında kalmasına rağmen Türkiye Kupası’nda Final aşamasına kadar yükselme şansı bulunan Sivasspor, kupanın Yarı Final ilk müsabakasında konuk olduğu Alanyaspor karşısında 10 kişi kalmasına rağmen sahadan 2-1 galibiyetle ayrılmayı başarmıştı. Süper Lig’in 34’üncü haftasında yine Akdeniz temsilcisiyle ancak bu sefer Sivas’ta karşı karşıya gelecek Kırmızı Beyazlı takım bu sezon 2 kez kozlarını paylaştığı Alanyaspor’u ligde de mağlup ederek psikolojik üstünlüğü tamamen ele geçirmeyi hedefliyor.

2’de 2

Bu sezon Süper Lig’de istenilen seviyelere ulaşmayı başaramasa da Türkiye Kupası’nda oldukça başarılı bir performans sergilemeyi başaran Sivasspor adına bu alanda işler gayet iyi gidiyor.

Kırmızı Beyazlı takım Türkiye Kupası’nın Yarı Final aşaması ilk müsabakasında konuk olduğu Alanyaspor karşısında sahadan 2-1 galibiyetle ayrılmayı başardı. 10 kişi kaldığı maçta son dakikalarda bulduğu golle çok önemli bir avantajı elde eden Rıza Çalımbay’ın takımı adına bu durumun ciddi bir psikolojik üstünlük olduğunu dile getirmekte fayda var.

Zira takım sezonun ilk yarısında bu sefer Süper Lig’de ve yine Alanya’da oynanan müsabakada da rakibini mağlup etmeyi başarmıştı. Bununla birlikte takımın Yarı Final aşamasından Final aşamasına yükselmek adına bir maç daha oynaması gerektiğini ve bu maçı da evinde oynayacağını düşündüğümüzde Sivasspor’un favori olduğunu dile getirmekte herhangi bir beis yok.

Öte yandan takım Süper Lig’in 34’üncü haftasında yine Alanyaspor ile bu sefer kendi sahasında karşı karşıya gelecek. Bir nevi 11 Mayıs tarihinde oynanacak Türkiye Kupası ikinci ayağının provası olacak bu maçtan da galibiyetle ayrılmayı hedefleyen Kırmızı Beyazlı ekip eğer bu maçtan da galibiyetle ayrılmayı başarabilirse rakibini psikolojik anlamda çökertebilir.

Bu sezon Turuncu Yeşilli takımla 3’üncü kez karşı karşıya gelecek olan Sivas temsilcisi için ilk 2 maçın gayet iyi geçtiğini ve bu durumu 3’üncü maça taşımanın da en büyük hedef olduğunu belirtmek gerek.

Hücum Hattındaki Sıkıntılar

Sezon başından bu yana sakatlıklardan ve hücumlardan en çok çeken takımlardan biri olan Sivasspor adına bu durumun Türkiye Kupası’nda da devam ettiğini dile getirmekte fayda var.

Özellikle golcülerinin sakatlıkları nedeniyle ciddi bir süreçten geçen Kırmızı Beyazlı takım, Alanyaspor ile oynanan kupa müsabakasında elinde kalan tek golcüsü Mustapha Yatabare’nin 1 dakika içerisinde 2 sarı kart görmesiyle birlikte sahada 10 kişi kaldı.

Bu açıdan Sivaslı taraftarların yüreği ağzına geldi. Zira bazı taraftarlar Türkiye Kupası’nda alınan cezaların yine kupada geçerli olacağını düşünüyorlardı ancak Türkiye Futbol Federasyonu’nun kuralları gereği bu ceza Süper Lig’de de geçerli olabilecek.

Bu haberle daha rahatlayan Sivasspor adına sezon başından bu yana bitmek tükenmek bilmeyen bu sıkıntıların takımı gerçekten çok etkilediğini dile getirmekte fayda var. Ligde oynanacak müsabakada hücum hattının en ucunda kimin yer alacağı şimdiden merak konusu.