Sivasspor Başkanı Otyakmaz: Hakem Atamalarını Gördükten Sonra Eyvah Dedim

Posted by

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Cüneyt Çakır tarafından yönetilen Sivasspor – Trabzonspor karşılaşmasının ardından ‘’Hakem atamalarını gördükten sonra eyvah dedim.’’ açıklamasını yaptı. Başkan Otyakmaz, Süper Lig’deki hakem hatalarının kendisini futboldan soğuttuğunu ekledi.

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Süper Lig’deki hakem hataları ile ilgili sitem etti. Başkan Otyakmaz, Yiğidoların antrenmanı öncesinde “Fakat oradaki mesajlar anlaşılmamış olacak ki bu hafta hakem atamalarını gördükten sonra ‘eyvah’ dedim. Cüneyt Çakır, 5 yıldır Trabzon’a gitmiyorsa bu ‘barış maçı’ olacaktır. Tabii bu ilk etapta insanın aklına gelen şey. ‘Türkiye’nin en iyi, 1 numaralı hakemi, ülkemizi en iyi şekilde temsil eden çok değerli bir hakemimiz, böyle şeyler yapmaz ve maçını yönetir’ diyorsunuz. Geldi ve maçını yönetti.” Şeklinde konuştu.

Artık Penaltıyı Söylemekten Bıktık

Otyakmaz, Cüneyt Çakır’ın Trabzonspor-Sivasspor maçına atanmasıyla ilgili yaptığı açıklamalarda “Neden Cüneyt Çakır bu maça verildi? Bunu kim ne niyetle atadı, o da durumdan nasıl bir vazife çıkardı? Pozisyonları saymakla bitmez herhalde. Şimdi neresinden başlayayım, hangisine bir şey söyleyeyim. Atamaya mı söyleyeyim, Cüneyt Çakır’ın gelmesine mi söyleyeyim, Cüneyt Çakır’ın durumdan vazife çıkarmasına mı söyleyeyim. Üç dakika uzatmasına mı söyleyeyim? Artık penaltıyı söylemekten bıktık, en son korkuyorum birinin canını yakıp bize bedavadan penaltı verecekler. Onu da atamayacağız diye korkuyorum. O kadar çok dile getirdik ki bu penaltı işini yine bu maçta net bir penaltı var. Hakemlerin görmemesini bir yere kadar anlayabiliyorum. VAR’a mı söyleyeyim, Cüneyt Çakır’a mı söyleyeyim, Futbol Federasyonuna mı söyleyeyim? Kimse sanmasın ki kendi hatalarını görmüyorlar, suç atacak bir yerler arıyorlar. Kendi içimizde de kendi hatalarımızı görüyoruz, bunu kamuoyuyla da paylaşıyoruz.” Sözlerine yer verdi.

Sivasspor Alanyaspor Biletleri Satışta

Sivasspor’un stadı Yeni 4 Eylül Stadyumu’nda gerçekleşecek maç biletlerinin satışı Passolig resmi sitesinden ve akıllı telefon uygulamalarından, tarihi kent meydanında bulunan Hanımeli Çarşısı yanındaki Passolig gişesinden ve perşembe gününden itibaren ise Yeni 4 Eylül Stadyumu Güney Kale Arkası Tribünü (8 Nolu Giriş) önündeki Passolig gişelerinden yapılabilecek.

Bilet fiyatları şöyle:

  1. Kategori (VIP) 54 TL
  2. Kategori (Maraton) 27.5 TL
  3. Kategori (Osman Seçilmiş Güney Kale Arkası) 13.5 TL
    Misafir tribünü 17.5 TL