Sivasspor Evinde Galibiyet Arıyor

Posted by

Süper Lig’de 19’uncu haftanın kuşkusuz en çok öne çıkan maçlarından birisi Anadolu Derbisi olarak da bilinen Sivasspor-Kayserispor maçı olacak. Hikmet Karaman yönetiminde zaman zaman iyi performanslar gösterse de aldığı kötü sonuçlar neticesinde sallantılı bir şekilde Sivasspor’un konuğu olacak Kayserispor’da hedef mutlak galibiyet.

Keyifli maç öncesi 21 puanı bulunan Kayserispor, alacağı bir galibiyet ile ilk yarıyı 13’üncü sırada kapatma fırsatını kaçırmak istemiyor.

Kayseri Zorlu Sivasspor Deplasmanında

Süper Lig’in özellikle kış aylarında en zorlu deplasmanlarından birisi olan Sivas deplasmanının ilk devredeki son konuğu Kayserispor olacak. Kışın gelmesiyle birlikte hava şartlarının daha da çetinleşmesi, Sivasspor’un oynadığı oyun gibi çeşitli nedenlerden kaynaklı zorlaşan deplasmanın bu şartlarını en iyi bilen teknik direktörlerden birisi olan Hikmet Karaman için ise hedef mutlak galibiyet.

Bu sezon zaman zaman iyi işler çıkarsa da bu işleri maçın geneline yaymakta zorlanan ve skorda istikrarı sağlayamayan Kayserispor, küme düşme hattının sadece 2 sıra üstünde yer alıyor. Taraftar tarafından teknik adama eleştiriler artsa da Kayserispor yönetimi hocasına güveniyor ve işleri düzelterek takımı daha iyi sıralara yükseltebileceğine inanıyor.

Bununla birlikte Kayserispor’un oynadığı son 5 maçta sadece 1 galibiyet alabildiğini ve son 2 maçından da beraberlikle ayrıldığını hatırlamak gerekiyor.

Sarı Kırmızılıların aldığı son mağlubiyet olan Beşiktaş maçında da 2 kere öne geçtiğini, Yeni Malatyaspor karşısında da 2-0 geriden geldiğini ve oyun anlamında da iyi işler sergilediğini düşününce, Kayseri yönetiminin Hikmet Karaman’a güvenmekte haksız olmadığını söylemek yanlış olmaz.

Çapraz Bağlar Kayserispor’un Canını Yaktı

Süper Lig’in öne çıkan temsilcilerinden birisi olan Kayserispor’un Sivas deplasmanında sakatlıkları bulunan Bernard Mensah, İlhan Parlak, Ali Karimi ve DimitriosKolovetsios gibi oyuncuları maç kadrosunda yer almıyor.

Bununla birlikte sakatlıkları devam eden bu 4 oyuncudan Bernard Mensah ve Dimitrios Kolovetsios’un çapraz bağlarından yaşadıkları sakatlıklar nedeniyle sezonu kapattıklarını hatırlamakta fayda var. Takımın savunmada ve hücumda en çok öne çıkan iki oyuncusunu çapraz bağ gibi hem geri dönüşü zor hem de oyuncunun psikolojisinde büyük hasar yaratan sakatlığa kurban veren Kayserispor’un bu sakatlıklar nedeniyle işlerinin daha da zorlaştığını söylemek mümkün.

Kolovetsios, kart cezalısı olduğu Beşiktaş maçı dışında sezonun geriye kalan 17 haftanın tamamında 90 dakika forma giymiş, Yeni Malatyaspor maçında yaşadığı sakatlık nedeniyle sahadan 79’uncu dakikada ayrılmıştı.

Bernard Mensah ise oynayabildiği 6 maçta yaptığı 2 gol ve 3 asistlik katkıyla birlikte bu sezon tekrar Kayserispor hücumlarının en önemli oyuncusu olacak gibi gözüken bir durumdayken yaşadığı sakatlık nedeniyle 11’inci haftadan bu yana forma giyemiyor.

Ganalı oyuncu sezonun ilk 2 haftasını ve 8 ile 9’uncu haftaları ise uylukta yaşadığı gerilme nedeniyle tribünlerden izlemek zorunda kalmıştı.