Sivasspor Formunu Yükseltiyor

Posted by

Süper Lig’in 21’inci haftasında kendi sahasında Trabzonspor’u ağırlayan Sivasspor, ligin mutlak favorisi olan rakibi karşısında iyi bir oyun sergiledi. İkinci yarısına kar yağışının damga vurduğu maçta sahaya alışkanlığı daha yüksek olan ve rakibinin oyununu kilitlemeyi başaran Sivasspor, ligin ikinci yarısında oynadığı 2 zorlu maçtan 4 puan toplayarak iyi bir iş çıkarmayı bildi. Sivasspor adına devam eden sıkıntılardan birisi de kuşkusuz yedek kulübesinin zayıflığı ve verimsizliği olarak görünüyor.

Sivasspor 1 Attı 1 Aldı

2021/2022 sezonunun ikinci yarısında Süper Lig’e başlangıç açısından en zor takvime sahip olan takım Sivasspor’du. 3 Büyüklerin yarıştan koptuğu bir sezonda ilk 2’yi paylaşan Konyaspor ve Trabzonspor ile üst üste maçlar yapan Sivasspor, bu kritik 2 maçtan 4 puan çıkartarak oldukça iyi bir iş çıkardı.

Ligin 20’inci haftasında konuk olduğu Konyaspor karşısında aldığı tek gollü galibiyetle birlikte Trabzonspor maçına daha da özgüvenli hazırlanan Rıza Çalımbay’ın öğrencileri, 21’inci hafta müsabakası kapsamında 15 Ocak Cumartesi günü saat 16’da Trabzonspor’u konuk etti.

Trabzonspor gibi ligin en iddialı kadrolarından birisine ve en iyi oyununa sahip olan takımı karşısında dengeli bir oyunla beklenildiği gibi maça başlayan Sivasspor, 20’inci dakikada Leke James ile de öne geçmeyi başardı.

Ancak bu sezon hem transferlerin istenilen düzeyde performans verememesi hem de ani dalgınlıklar nedeniyle birçok maçta sıkıntı yaşayan Sivasspor, adam adama savunma yaptığı maçta savunmasının arkasına sarkan Abdülkadir Ömür’ü engelleyemeyince skora eşitlik gelmiş oldu.

Bu eşitlikten sonra özellikle orta bloktaki baskısını arttıran Kırmızı Beyazlılar maçtan farklı bir skorla da ayrılabilirdi.

İkinci Yarı Maçın Kaderini Belirledi

Sivas’ın zorlu hava koşulları nedeniyle daha da güçlü bir iç saha takımı haline gelen Sivasspor, Trabzonspor maçının ikinci yarısında etkisini arttıran kar yağışıyla birlikte bu durumdan kârlı çıkmayı da başardı.

Kuvvetle muhtemel Trabzonspor tarafı da Sivas gibi zorlu bir deplasmanda 1 puanın yeterli olabileceğini düşündü ki onlar da özellikle Yusuf Erdoğan’ın çizgiden çıkartılan toptan sonra temposunu düşürmeye karar verdi.

Sivasspor da Konyaspor’da alınan 3 puandan sonra Trabzonspor gibi bir rakip karşısında ciddi eksiklerin olduğu bir maçta sahadan 1 puanla ayrılmaya razı oldu.

Bu noktada iki takım içerisinden de iyi bir senaryo olmasına rağmen 1 puandan daha fazlasının amaçlanmasını engelleyen ise ikinci yarıya damgasını vuran kar yağışı oldu.

Çizgilerin belirginliğini kaybettiği, TFF’den gelen haberle birlikte VAR sisteminin dahi devre dışı kaldığı bir maçta iki takımın da zorlu rakibi karşısında 1 puan almış olması işe yarayabilir bir senaryo oldu.

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, artık kendisinin karikatürü haline gelen transfer isteğini yeniledi ancak görünen o ki Sivasspor’un transfer çalışmaları Rıza Hoca’nın beklediği kadar hızlı veya fazla olmayacak.