Sivasspor Hocasıyla Yola Devam Etmek İstiyor

Posted by

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin altında kalan bir performans sergilemesine rağmen Türkiye Kupası’nda yarı finale kalan Sivasspor’da 1 hafta içerisinde oynanacak zorlu maçların hazırlıkları sürüyor. Kırmızı Beyazlı takım bu zorlu süreçten en iyi sonuçlarla ayrılmak ve takımın müzesine kupayı eklemek hedefinde ancak saha dışında kazan durmadan kaynıyor. Sivas temsilcisinin tecrübeli teknik direktörü Rıza Çalımbay’ın sezon sonu bitecek olan sözleşmesine istinaden ayrılık haberlerinin çıkmasına yönelik bir açıklama yapan yönetim kurulu Çalımbay’ın arkasında olduklarını ve gelecek sezonlarda da tecrübeli teknik adamla çalışmak istediklerini duyurdu.

Sivas’ın Öz Evladı

Bu sezon Süper Lig’de istediği sonuçları alamadığı için puan cetvelinde alt sıralarda yer alan Sivasspor, buna rağmen Türkiye Kupası’nda yarı final aşamasına adını yazdırmayı başardı. Kırmızı Beyazlı takımı en iyi tanıyan teknik direktörlerden biri olan Rıza Çalımbay bu sezon Türkiye Kupası’nı almak istediklerini de birçok kez dile getirmişti.

Bununla birlikte Beşiktaş’tan Sergen Yalçın’ın ayrıldığı dönemde Siyah Beyazlı takıma gideceği yönünde çıkan haberlerle gündeme gelen Çalımbay, bugünlerde başka bir sebepten haberlerin konusu oluyor.

Başarılı teknik adamın bu sezon sonunda sözleşmesi sona eriyor. Bu durum basında spekülasyonların daha da artmasına neden oluyor. Konuyla alakalı olarak her gün bir başka haber basına yansırken, bu haberler Sivasspor Yönetim Kurulu’nun canına tak etmiş olacak ki 14 Nisan tarihinde yapılan resmi açıklamada çok sert ifadelerle bu haberler yalanlandı.

Sivas’ın öz evladı olarak nitelendirdikleri Rıza Çalımbay’ın şu an Süper Lig’de en uzun süredir görev yapan teknik direktör olduğunu hatırlatan Kırmızı Beyazlı takımın yöneticileri, bu bağlamda Çalımbay’a duydukları güveni izaha gerek olmadığını belirttiler.

Öte yandan gelecek sezona dair planlamalarda da Rıza Çalımbay ile çalışmak istediklerini bu açıklamayla birlikte bir kez daha belirttiklerini ifade eden Sivasspor yöneticileri, bu bağlamda topu tecrübeli teknik adama atmış oldular.

Gelecek sezona nasıl bir kariyer planlaması yaptığı bilinmeyen Çalımbay Sivas temsilcisindeki görevine devam mı edecek yoksa başka bir denize yelken mi açacak bunu da zaman gösterecek.

Kan Uyumu

Bununla birlikte Sivasspor’un Rıza Çalımbay’a, Rıza Çalımbay’ın da Sivasspor’a çok yakıştığını dile getirmek yanlış olmaz. Kırmızı Beyazlı şehirde gerçekten futbol kültürü oluşmasını sağlayan isimlerden biri olan 59 yaşındaki teknik adam, ikinci kez çalıştırdığı Sivas temsilcisinde 3 seneye yakın bir süredir görev yapıyor.

Bu süreçte şu ana kadar 127 maça çıkan Rıza Çalımbay, bu maçlarda Sivasspor ile birlikte 56 kez galibiyet sevinci, 33 kez de mağlubiyet üzüntüsü yaşadı. Geriye kalan 38 maç da beraberlikle sona erdi.

İlk olarak 2010/2011 sezonunda Sivasspor’un başına geçen Rıza Çalımbay, o dönem de Türkiye şartlarına göre oldukça uzun bir süre görev yapmış ve 108 maça çıkmıştı. Sivas temsilcisiyle toplamda 235 maça çıkan Rıza Çalımbay, takımın simge isimlerinden biri oldu.