Sivasspor Kaç Transfer Yapacak

Posted by

Sivasspor, ligin ikinci yarısına oldukça dikkat çekici bir başlangıç yaptı ve ilk 2’de yer alan Konyaspor ile Trabzonspor karşısında oynadığı maçlardan 1 galibiyet ile 1 beraberlik alarak 4 puan çıkarmayı başardı. Bununla birlikte hem devre arası verilen kısa sürelik tatilde, hem de iki maçtan sonra yapılan basın toplantılarında yaptığı açıklamalarda takımının transfere acil ihtiyacı olduğunu ifade eden Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, son olarak 2 transfere ihtiyaç duyduklarını açıkladı. Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ise takımın en fazla 1 transfer yapabileceği görüşünde.

Rıza Hoca En Az 2 Transfer İstiyor

Türk futbolunun Atom Rıza’sı olarak bilinen ve futbolu bıraktıktan sonra çalıştırdığı birçok Süper Lig kulübünde oldukça başarılar performans gösteren Rıza Çalımbay Sivasspor ile iyice özdeşleşen bir teknik adam.

Bununla birlikte, sosyal medya kullanıcıları tarafından da zaman zaman dikkat çekilen alışkanlıkları olan Rıza Hoca, çoğu zaman devre arasında istediği transferlerle, kendi oyununa direkt uymasını istediği savunmacılarla ve gittiği takımlara beraberinde götürdüğü bazı oyuncularıyla öne çıkan bir teknik adam.

Uzun bir süreden bu yana Sivasspor’un başında görevine devam eden Rıza Çalımbay, 2021/2022 sezonunun devre arasında başlayan Afrika Uluslar Kupası’yla birlikte takımın en güçlü iki oyuncusunun Milli Takımlarına gitmiş olması nedeniyle acil olarak transfere ihtiyaçları olduğunu ifade ediyor.

Tecrübeli teknik adam Süper Lig’in 21’inci haftasında kendi sahalarında oynadıkları Trabzonspor maçından sonra basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda Sivasspor Yönetimine en az 2 oyuncuya ihtiyaçları olduğunu belirttiğini açıkladı.

Bir forvet arkası ve bir orta saha istediklerini aktaran Rıza Çalımbay’ın bu isteği ise Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz tarafından pek yerine getirilebilecek gibi görünmüyor.

Başkan Otyakmaz 1 Oyuncu Diyor

Trabzonspor ile oynanan ve 1-1 sonuçlanan maçtan sonra mikrofonların uzatıldığı Sivasspor’un Başkanı Mecnun Otyakmaz’a Sivasspor’un transfer politikasıyla alakalı da sorular soruldu.

Türkiye’de uzun bir süredir yükselenen ve daha da önemlisi dalgalanan döviz kuru nedeniyle takımların borçları bir hayli artarken, bu durum 12 Ocak 2022’de açılan transfer penceresinde birçok takımın elini daraltmış ve transferde temkinli olmasını sağlamıştı.

Türkiye özelinde yaşanan bu sorunların dışında COVID-19 kürese salgınının da etkisiyle gelirlerin azaldığını hatırlatan ve Ocak ayındaki transfer döneminin riskli olduğunu aktaran Mecnud Odyakmaz, bu nedenle eğer yapabilirlerse 1 transfer yapılabileceğini belirtti.

Bu zamana kadar Rıza Çalımbay ile oldukça uyumlu bir çalışma yakalayan Mecnun Odyakmaz, kuvvetle muhtemel şartları sonuna kadar zorlayacak ve Rıza Hoca’nın isteklerini yerine getirmeye çalışacaktır. Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim ile yollarını ayırmasıyla birlikte şu an en uzun süreyle görev yapan teknik direktör olan Rıza Çalımbay’ın ise transfer sürecinin bitiminde nasıl bir tavrı olacağı ve Sivasspor’un kadroyu kimle güçlendireceği merak konusu.