Sivasspor – Malmö FF Rövanş Maçı Hakemi Belli Oldu

Posted by

UEFA Avrupa Ligi’nde ülkemizi temsil eden Sivasspor ‘un play off rövanş maçında İsveç temsilcisi Malmö FF ile oynayacağı maçın hakemi belli oldu. 25 Ağustos Perşembe günü UEFA Avrupa Ligi play off eşleşmesinde rövanş maçında temsilcimiz Sivasspor ‘un kendi evinde İsveç temsilcisi Malmö FF’i konuk edeceği karşılaşmada Sırp hakem Srdjan Jovanovic görev alacak.

FM nin yaptığı açıklamaya göre 25 Ağustos Perşembe günü saat 20 0 sıfırda Sivas 4 Eylül Stadı’nda oynanacak mücadelede Sırp hakem Srdjan Jovanovic ’in yardımcılıklarını yapacak olan isimler ise Uros Stojkovic ve Milan Mihajlovic olacak. Mücadelenin 4. Hakemliğini ise Novak Simovic yapacak.

İlk Maç Sonrasında Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın Açıklamaları

Vefa Avrupa Ligi’nde play off turunda ülkemizi temsil eden Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay ilk maçın ardından açıklamalarda bulundu. İsveç temsilcisi Malmö FF’e 3 – 1 mağlup oldukları maçın ardından basın toplantısında konuşan Rıza Çalımbay ev sahibi ekibin maç öncesinde misafirperver tavırlar içerisinde olmamalarından dolayı sitem etti.

Tecrübeli teknik direktör Rıza Çalımbay İsveç ekibinden herhangi birinin hoş geldiniz bile demediklerini ifade ederken maçın ilk ayağının bittiğini söyledi. Eşleşmenin ikinci ayağında Türkiye’de oynanacağını hatırlatan tecrübeli teknik adam Rıza Çalımbay kendi evlerinde hissettiğimiz liselerini ağırladıkları mücadelede evlerine gelen takım kim olursa olsun kendilerinin yanlarına gideceklerini ifade etti.

Rakiplerine rövanş maçında başarılar dinleyeceklerini ve burada konuk oldukları sırada hoş geldiniz veya başarılar bile dinlemediğini sözlerine ekledi. Basın toplantısında tecrübeli teknik direktör teşekkür ederek sitemde bulundu ve biz onlara rövanş maçında hoş geldin deyip başarılar diyeceğiz açıklamalarında bulundu.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay Maç Hakkında Değerlendirmelerde Bulundu

Tecrübeli teknik direktörü Rıza Çalımbay her şeyden önce çok iyi 1 maç geride bıraktıklarını söyledi. İsveç temsilcisinin taraftarlarıyla birlik oldu ve kendilerini baskı altına almayı başardığını ifade etti. Bu baskıyı kaldırmaları gerektiğini söyleyen Rıza Çalımbay maalesef kötü goller yediklerini sözlerine ekledi.

Özellikle hem maçın başında hem de ikinci yarının başında çok sıkıntılar yaşadıklarını fakat daha sonra düzelmeye başladıklarını ifade eder tecrübeli teknik adam bu şekilde golü de bulduklarını ifade etti. Attıkları golün ardından kısa sürede yedikleri golün kendileri için sıkıntı yarattığını söyleyen Rıza Çalımbay yedikleri üçüncü golün ise kötü olduğunu fakat daha sonra iyi oynamaya başladıklarını söyledi. iyi pozisyonlar da yakaladıklarını söyleyen tecrübeli teknik adam son vuruşlarda başarısız olduklarını ve iyi değerlendiremediklerini sözlerine ekledi.

Tecrübeli teknik direktör Rıza Çalımbay rövanş maçının daha farklı geçeceğini ifade ederken maç burada olduğu gibi olmayacağını ve kolay kolay da elenmeyeceklerini ifade etti. Çok eksiklerini olduğunu fakat yapacakları transferler ile bu eksikleri gidebileceklerini söyledi.