Sivasspor Rövanşı Almayı Bildi

Posted by

Bu sezon UEFA Konferans Ligi Elemeleri nedeniyle kepenkleri en erken açan takım olan Sivasspor, bu durumun dezavantajlarını sezonun bitmesine az bir süre kalmış olmasına rağmen hâlâ yaşıyor. Süper Lig’de istediği performansları sergilemek konusunda zorlanan ve bu nedenle Ziraat Türkiye Kupası’na daha fazla önem vermeye başlayan Sivas temsilcisi, 2 Mart 2022 tarihinde kendi sahasında konuk ettiği Fatih Karagümrük’ü 1-0 mağlup ederek adını Yarı Final’e yazdırmayı başardı.

Daha Değerli

Bu sezon UEFA Konferans Ligi Elemeleri için sezonu en erken açan takım olan Sivasspor, Süper Lig’de ritmini bir türlü bulamadı ve orta sıralara saplandı kaldı.

Her sezon olduğu gibi yine Avrupa Kupalarına katılmak adına mücadele eden Kırmızı Beyazlı takım, Süper Lig’de orta sıralardan kurtulmaya çalışacak ancak Avrupa’ya gidebilmek adına çok daha kısa bir yol var.

O da Çeyrek Final aşamasında kendi sahasında konuk ettiği Fatih Karagümrük’ü 1-0 mağlup ederek turnuvanın dışına ittiği Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanan takım olmak.

20 Şubat 2022 tarihinde Süper Lig’de oynanan 26’ıncı hafta müsabakasında konuğu olduğu rakibine 1-0 mağlup alarak bir maçtan daha kötü sonuçla ayrılan Sivasspor, yaklaşık 10 gün sonra bir kez daha karşı karşıya geldiği rakibini bu sefer mağlup etmeyi başardı.

Ligin boyu gün geçtikçe kısalıyor ve Sivasspor adına sezonun geçen sezon bitirilen noktalarda bitirilebilmesi pek kolay değil. Bununla birlikte hem Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay hem de Sivasspor’un tutkulu taraftarları, Fatih Karagümrük karşısında Süper Lig’de mağlup olmayı Ziraat Türkiye Kupası’nda Çeyrek Final aşamasında mağlup olmaya tercih edeceklerdir.

Olaylar

İki takım arasında yine soğuk bir havada ancak bu sefer Sivas’ta oynanan maçtan galip ayrılan taraf Sivasspor oldu ancak ne yazık ki yine maçın önüne geçen olaylar yaşandı.

Bu olaylardan bir tanesi Sivasspor’un en önemli oyuncularından biri olan Fayçal Fajr ile Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay arasında yaşandı. Fayçal Fajr, maçın adrenaliniyle de birlikte oyundan alınmasına sert bir tepki gösterdi ancak Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay bu olayın üstünde pek durmadı.

Diğer olay üzerinde de durmayan Rıza Çalımbay’ın tavrı bu sefer eleştirildi. Zira iddialara göre Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Volkan Demirel, Sivasspor futbolcusu Kerem Atakan Kesgin’e küfür etti.

Bu iddiaların kendisine sorulması üzerine Volkan Demirel’in böyle bir şey yapacağına inanmadığını dile getiren Rıza Çalımbay, direkt olarak şahit olduğu bir olayın olmadığını belirtti. Olay yaşandıysa da bu gibi davranışların teknik direktörlere yakışmayacağını ifade eden tecrübeli teknik adam konuyu bu şekilde kapattı.

Sivasspor, Yarı Final eşleşmesinde iddialı ekiplerden biri olan Alanyaspor ile karşı karşıya gelecek. İki teknik direktör takımını karşı karşıya getiren Yarı Final aşaması iki maç üzerinden oynanacak ve 2 maçtan başarıyla ayrılan takım Final’e yükselecek.