Sivasspor UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde Grup Liderliğine Yükseldi

Posted by

2022 2023 sezonunda UEFA Avrupa Konferans Ligi G grubunda ülkemizi temsil eden Sivasspor grup aşamasının 5. Maçında CFR Cluj ile karşı karşıya geldi. Temsilcimiz Sivasspor UEFA Avrupa Konferans Ligi G grubu 5. Hafta mücadelesinde kendi evinde CFR Cluj’u konuk etti. Bu mücadelede temsilcimiz Sivasspor 3 – 0 skor ile hem galibiyete uzanırken hem de liderlik koltuğuna yerleşti.

Temsilcimiz Sivasspor 27 Ekim Perşembe günü saat 22:00’da UEFA Avrupa Konferans Ligi G grubu 5. Hafta maçında CFR Cluj ile karşı karşıya geldi. Sivasspor – CFR Cluj maçı Yeni 4 Eylül Stadyumunda oynanırken orta hakem olarak Norveçli Rohit Saggi düdük çaldı.

Sivasspor – CFR Cluj Maçı Kadroları

Sivasspor ’da Teknik direktör Rıza Çalımbay’ın 4–2–3–1 dizilişi ile sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Ali Şaşal Vural, sol bekte Uğur Çiftçi, stoper tandeminde Dimitrios Goutas ve Caner Osmanpaşa ikilisi, sağ bekte Murat Paluli, savunma önünde Abdul Kader Keita ve Kaptan Hakan Arslan ikilisi, ofansif orta sahada Dia Sabah, sol kanatta Erdoğan Yeşilyurt, sağ kanatta Clinton N’Jie ve santraforda ise Mustapha Yatabare.

Yedek Kulübesi: Baver Kuckar, Muammer Yildirim, Mehmet Albayrak, Aaron Appindangoyé, Ziya Erdal, Kaan Onaran, Robin Yalcin, Charilaos Charisis, Fredrik Ulvestad, Max Gradel, Ahmed Musa ve Karol Angielski.

Teknik direktör Dan Petrescu yönetimindeki CFR Cluj’da 4–3–3 formasyonunda sahaya çıkan ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Simone Scuffet, sol bekte Kaptan Mario Camora, stoper tandeminde Denis Kollinger ve Yuri Matias ikilisi, sağ bekte Cristian Manea, ön liberoda Karlo Muhar, sol içte Hana Boateng ve sağ içte ise Lovro Cvek, sol kanatta Roger, sağ kanatta Ciprian Deac ve santraforda ise Rangelo Janga.

Yedek Kulübes: Cristian Balgradean, Rares Gal, Jean Claude Billong, Andrei Burca, Karlo Brucic, Christopher Braun, Ovidiu Hoban, Mihai Bordeianu, Vito Hammershöy Mistrati, Claudiu Petrila, Sergiu Bus ve Cephas Malele.

Sivasspor – CFR Cluj Maçı Önemli Anları

UEFA Avrupa Konferans Ligi G grubu 5. Hafta maçının 15. Dakikasında konuk ekipte Denis Kollinger sarı kart gördü.

22. dakikada Temsilcimiz Sivasspor ‘da Hakan Arslan’ın pasında Mustapha Yatabare sağ ayağı ile yaptığı vuruşta topu ağlara gönderdi ve maçı 1 – 0 yaptı.

İkinci yarının hemen başında temsilcimiz Sivasspor’da Uğur Çiftçi çıkarken Max Gradel oyuna dahil oldu. Konuk ekip CFR Cluj’da ise Denis Kolinger çıkarken Andrei Burca oyuna girdi.

64. dakikada Clinton N’jie’nin pasında Max Gradel farkı 2’ye çıkartan golü attı.

70. dakikada CFR Cluj’da Lovro Cvek ve Ciprian Deac oyundan alınırken Christopher Braun ve Claudia Petrila girdi.

73. dakikada Kontra atakta temsilcimizde Mustapha Yatabare skoru 3 – 0 yaptı.

78. dakikada CFR Cluj’da Nana Boateng çıkarken Ovidiu Hoban girdi.

81. dakikada Sivasspor’da Mustapha Yatabare ve Abdul Kader Keita çıkarken Karol Angielski ve Fredrik Ulvestad oyuna dahil oldu.

85. dakikada CFR Cluj’da Yuri Matias çıkarken Mihai Bordeianu girdi.

89. Dakikada Dia Saba ve Erdoğan Yeşilyurt çıkarken Ziya Erdal ve Robin Yalçın girdi.