Sivasspor'a 2020 Yılı Yaramadı

Sivasspor’a 2020 Yılı Yaramadı

Posted by

Süper ligde ilk yarı sona ererken Yiğidolar en yakın rakibine 4 puan fark atmış durumda ve kupada yoluna sorunsuz devam etmiş durumdaydı. Lakin Sivasspor’a 2020 yılı yaramamış gibi gözüküyor. Sivasspor 2020 yılında sahaya çıktığı 8 maçta sadece 2 galibiyet alabilirken kupada da Antalyaspor’a elenmekten kurtulamadı.

Eksiklerimiz Tamamlanınca Daha İyi Olacağız

Forvet olarak elinde şu an sadece Yatabare’nin olduğunu söyleyen Demir Grup Sivasspor teknik direktöre Rıza Çalımbay ellerindeki diğer 2 forvet oyuncusunun da sakat olduğunu ve bu 1-2 haftalık süreci minimum kayıpa geçmeyi hedeflediklerini belirtti. Kone, Skuletic ve Emre’nin de sakat olduğunu ayrıca Barış ve Mert Hakan’ın da durumlarının belirsiz olduğunu aktaran başarılı teknik adam kalitekli bir takım olduklarını ve tekrardan toparlanacaklarını belirtti.

Hakemlere Büyük Saygı Duyuyoruz

Hafta sonunda Trabzonspor deplasmanında çok önemli bir maça çıkacaklarını hatırlatan Çalımbay Trabzon stadının atmosferini çok iyi bildiğini takımının eksikleri olmasına rağmen Trabzon’dan puan veya puanlarla dönmek istediğini belirtti. Sivasspor’a 2020 yılı şu ana kadar yaramamış gözükse de Trabzonspor maçı ile çıkış arayan Demir Grup Sivasspor Trabzonspor maçının hazırlıklarını tam gaz sürdürüyor.