Sivasspor’da Geçtiğimiz Sezonun Yıldızları

Posted by

2020 – 2021 sezonunun en başarılı takımlarından birisi de Sivasspor oldu. Rıza Çalımbay yönetiminde ligi beşinci sırada tamamlayan Sivas şehrinin temsilcisi; ülkemizi önümüzdeki sezon Avrupa kupalarında temsil edecek.

2020 yaz transfer döneminde 2019 – 2020 sezonunun en başarılı isimleri arasında yer alan Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç; Sivasspor’dan ayrıldılar. Sivasspor’un bu iki ismin yokluğunu hissedeceği tahmin ediliyordu. Ancak, yapılan başarılı transferler sayesinde Sivasspor; her iki oyuncunun da yerini doldurmayı başardı.

Sivasspor’da Sezonun Dikkat Çeken İsimleri

Sivasspor’da sezonun yıldızı hiç şüphesiz Max Gradel oldu. 1987 doğumlu oyuncu; geçtiğimiz sezonun başında Fransa’nın Toulouse takımından transfer edilmişti. Bedelsiz bir şekilde takıma katılan oyuncu; üç büyüklerde forma giyen çoğu oyuncuya kıyasla daha başarılı bir performans sergiledi. Ligde 39 maça çıkan Gradel; bu maçlarda 11 gol atıp 14 asist yapmayı başardı. Bir başka deyişle, takımının atmış olduğu 25 golde kendisinin payı vardı. Bunun yanı sıra, Avrupa Ligi’nde altı maçta bir gol atıp bir asist yapma başarısını gösterdi. Sonuç olarak, 2020 – 2021 sezonunda 48 maça çıkıp 12 gol atarken 15 asist yaptı.

Ligin deneyimli oyuncularından birisi olan Mustapha Yatabare; Sivasspor formasıyla bu sezon 39 maça çıkarken 12 gol atma başarısını gösterdi. Olarenwaju Kayode; 40 maçta 11 gol atarak performans anlamında bu iki ismi takip etti.

Sivasspor’da öne çıkan bir diğer oyuncu da 33 yaşındaki deneyimli isim Hakan Arslan oldu. 42 maçta sahada yer alan Arslan; yedi gol atıp üç asist yapma başarısını gösterdi.

Sivasspor Birçok Oyuncusundan Verim Aldı

Sivasspor’da Rıza Çalımbay’ın sezon içerisinde neredeyse tüm oyuncularından verim aldığını söylemek mümkün! Beşiktaş’tan kiralanan Tyler Boyd; 15 maçta sahada yer alıp beş gol atmayı başardı. Buna ek olarak, yılların deneyimli golcüsü Arouna Kone de dört gol bir asistlik katkı verdi.

Geçtiğimiz sezon birçok takımın transfer listesinde olmasına rağmen Sivasspor’da kalan Erdoğan Yeşilyurt ve orta saha oyuncusu Fayçal Fajr da takımın öne çıkan isimleri arasında yer aldılar.