SİVASSPOR’DA HEDEF 3 PUAN

Posted by

Süper Lig’in iddialı ekiplerinden Demir Grup Sivasspor’da Teknik patronluk görevini yerine getiren başarılı isim Rıza Çalımbay, Süper Lig’in 22. haftasında deplasmanda Aytemiz Alanyaspor’u yenerek, sezonun ikinci yarısına galibiyetle adım atmak istediklerini belirtti.

Tecrübeli Teknik Direktör Rıza Çalımbay, ligde geçtiğimiz hafta Kasımpaşa’ya konuk oldukları ve sahadan 2-0 yenik ayrıldıkları maç ile alakalı istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını belirtti.

Karşılaşmanın ikinci yarısında baskı kurduklarını kaydeden Çalımbay, İkinci yarıda top en çokca Demir Grup Sivasspor’da olduğunu fakat bunu iyi halde değerlendiremediklerini, istemedikleri ve beklemedikleri bir oyun olduğunu, daha iyi olabileceklerini belirtirken, golü erken yemelerinin takımı için çok büyük bir dezavantaj olduğuna vurgu yaptı.

Cumartesi günü dış saha mücadelesinbde karşı karşıya gelecekleri Aytemiz Alanyaspor’un iyi bir ekip bulunduğunu kaydeden Çalımbay, Ligin ikinci devresine oldukça iyi adım atmak zorunda olduklarını, transfer olacak oyuncuları beklediklerini, ara transfer dönemde kadroya yeni oyuncu dahil etmenin basit olmadığını ve kadroya yeni dahil olan oyuncuların da katılırsa kendisi ve takımı adına oldukça iyi olacağını belirtti.

TAKIM ANTALYA’YA GİTTİ

Alanyaspor ile 30 Ocak 2021 tarihinde deplasmanda karşı karşıya gelerek kozlarını paylaşacak olan Demir Grup Sivasspor, Alanya’ya ulaştı ve konaklayacağı otelde kampa girdi.

Süper Lig’in 22. haftasında 30 Ocak’ta deplasmanda Alanyaspor ile karşılaşacak Sivasspor, 20 benlik kafileyle Nuri Demirağ Havalimanı’ndan havalanan uçakla Gazipaşa Alanya Havalimanı’na iniş yaptı. Kırmızı-beyazlı ekip, kamp yapacağı otele yerleşerek maç saatini beklemeye başladı.

Süper Lig’in iki iddialı ekibi Aytemiz Alanyaspor ile Demir Grup Sivasspor, sezonun ikinci yarısının ilk mücadelesinde 30 Ocak’ta saat 16.00’da Bahçeşehir Okulları Stadyumu’nda kozlarını paylaşacaklar. Mücadelede orta hakem olarak Zorbay Küçük vazife alacak.

SİVAS’TA 5 EKSİK

Süper Lig’in 22. haftasında Alanyaspor ile savaşım edecek olan DG Sivasspor’da maçın kamp ekibi açıklandı. Kafilede Serhiy Rybalka, Erdoğan Yeşilyurt, Claudemir, Fayçal Fajr ve Marcelo Goiano yer almadı.

Süper Lig’in iddialı ekiplerinden Demir Grup Sivasspor’da Teknik patronluk görevini yerine getiren başarılı isim Rıza Çalımbay, Süper Lig’ kapsamında oynanacak 22. hafta mücadelesinde dış sahada Aytemiz Alanyaspor’u mağlup ederek, sezonun ikinci yarısına galibiyetle adım atmak istediklerini belirtti.

Ligin ikinci devresine oldukça iyi adım atmak zorunda olduklarını, transfer olacak oyuncuları beklediklerini, ara transfer dönemde kadroya yeni oyuncu dahil etmenin basit olmadığını ve kadroya yeni dahil olan oyuncuların da katılırsa kendisi ve takımı adına oldukça iyi olacağını belirtti.