Sivasspor’da İzin Uzadı

Posted by

Sezonun ikinci yarısında aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle ciddi sıkıntılar çeken ancak Sivasspor, son 2 haftada aldığı kritik galibiyetler sayesinde şimdilik bu sıkıntılardan uzaklaştı. Bununla birlikte Milli Takım arasından sonra hem Süper Lig’de hem de son 4’e kaldığı Ziraat Türkiye Kupası’nda zorlu maçlar oynayacak olan Kırmızı Beyazlı ekipte oyuncuların kafalarını boşaltabilmeleri ve iyice dinlenebilmeleri adına 4 günlük izin verildi.

Ödül

Bu sezon Süper Lig’de oldukça sancılı bir süreçten geçen Sivasspor, son 2 haftada aldığı Adana Demirspor ve Altay galibiyetleri sayesinde küme düşme hattına kadar gerilemekten kurtuldu ve moral buldu.

Sezon içerisinde genel olarak Ziraat Türkiye Kupası’na odaklanan takımın bu durumu Süper Lig’deki maçların sıkıntılı geçmesine neden oldu. Bu duruma sezon başından bu yana bitmek tükenmek bilmeyen sakatlıkların eklenmesiyle birlikte Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın da kolay günler geçirmediğini belirtmekte fayda var.

Bununla birlikte takımın son 2 galibiyeti sayesinde bulduğu morale eklenen bir diğer güzel haber de oyunculara verilen 4 günlük izin oldu. Milli Takım arasından dönüşte kendisini hem Süper Lig’de hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda bekleyen zorlu maçlara iyi hazırlanmak isteyen Sivas temsilcisi, oyuncularından iyice dinlenmelerini istedi.

Sezonun ikinci yarısında biriken stres ve adrenalini olabildiğince boşaltmaları ve aileleriyle vakit geçirerek dinlenmeleri adına 4 günlük izin tanınan oyuncular bu izni en iyi biçimde geçirdikten sonra antrenmanlarına devam edecekler.

Yarı Final Müsabakası

Bahsi geçtiği gibi Sivasspor’un ajandasının en tepesinde Ziraat Türkiye Kupası yer alıyor. Yarı Finale kadar yükselen ve bu aşamada Alanyaspor ile eşleşen Yiğido, Alanya temsilcisini de geçerek Final aşamasına adını yazdırmayı istiyor.

Turnuvanın ilk ve tek iki ayaklı aşamasında Alanyaspor ile iki zorlu maça çıkacak olan Sivasspor, sezon boyunca ana odağını verdiği turnuvadan başarıyla ayrılmak konusunda ciddi bir avantaja sahip. Zira İstanbul’un 3 büyüğü kupaya veda etti ve Trabzonspor ile eşleşen Kayserispor da Sivasspor’un dişine göre bir rakip olarak nitelendirilebilir.

Kaldı ki final aşaması tek maç üzerinden oynanıyor ve tek maçlar her zaman favorisini yanıltma şansı olan maçlar. Bu bağlamda elinde bulundurduğu şansın farkında olan Sivasspor’un Alanyaspor ile oynayacağı ilk müsabakanın tarihi de Türkiye Futbol Federasyonu tarafından duyuruldu.

Yarı Final müsabakaları Ramazan ayına denk geldiği için iftardan sonra oynanacak şekilde ayarlanırken ilk maçın 20 Nisan Çarşamba günü oynanacağını dile getirmek gerek. Alanyaspor’un sahasında oynanacak ilk maçtan sonra Sivas’ta oynanacak maçın 11 Mayıs tarihinde oynanacağı tahmin ediliyor.

Alanyaspor’un başında yer alan Francesco Farioli Sivasspor karşısında iyi bir karneye sahip değil ve bu durum Kırmızı Beyazlı takım adına ciddi bir avantaj olacak. Alanya’da oynanacak maçtan avantajlı bir sonuçla ayrılması durumunda ikinci maça kendi taraftarı önünde çıkacak olan Sivasspor, taraftarıyla birlikte bu işi olumlu bitirebilir.