Sivasspor

Sivasspor’da Koronavirüse Dair Eğitim Verildi

Posted by

Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs’e karşı Sivasspor futbolcu ve teknik sorumluları bilgilendirildi. Futbolculara, teknik heyete ve personele Koronavirüs eğitimi verilerek; bu salgına karşı bilinçlendirme çalışması yapıldı. Sivasspor’un toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitime Sivas Cumhuriyet Üniversitesine bağlı Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümünün Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olan Dr. Seyit Ali Büyüktuna katıldı.

Koronavirüsün öncelikli olarak solunum yolu enfeksiyonu rahatsızlığına neden olduğu aktarılırken; bu rahatsızlığın belirtileri ve tedbirlerine dair de bilgilendirme yapıldı. Sivasspor’lu futbolcu ve teknik sorumlularının da katılım gösterdiği eğitimde; Koronavirüsün belirtilerini kaç güç içerisinde gösterildiği de açıklandı.

Virüse Dair Ayrıntılı Bilgiler Verildi

Sivasspor Futbol Kulübünün toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitim faaliyetine katılan Doktor Büyüktuna; özellikle el hijyenine dikkat edilmesinin gerekli olduğunu belirtti. Sabunla ellerinin ayrıntılı bir şekilde yıkanılmasının gerekli olduğunu açıklayan Büyüktuna; kuru öksürük ve yüksek ateşin bu rahatsızlığın belirlenmesinde etkili olduğunu da belirtti.

Havaların ısınmasından sonra virüsün canlı kalma süresinin de azalacağını aktaran Dr. Büyüktuna; bu virüsten kurtulmak için yoğun bir mücadelenin verilmesinin şart olduğunu sözlerine ekledi. Yapılan eğitim çalışmasına Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin Başhekimi olan Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan da katılım gösterdi.