Sivasspor’da Trabzonspor Maçının Hazırlıkları Başladı

Posted by

Süper Lig’in dişli ekiplerinden Sivasspor, ilk devreyi istediği performansları sergileyemeyerek 12’inci sırada tamamlasa da ikinci devreye çok iyi bir başlangıç yaparak lig 2’incisi Konyaspor’u kendi taraftarının önünde 1-0 mağlup etmeyi başardı. Konyaspor’un etkili oyununu çok iyi tahlil eden ve Yeşil Beyazlılara istediklerini sahaya yansıtmak konusunda büyük zorluklar çıkaran Sivas temsilcisi, ikinci devrenin ikinci maçında lider Trabzonspor’u ağırlayacak. 15 Ocak günü oynanacak maç 21’inci haftanın en önemli maçı olarak görülürken, Sivasspor’da eksikler de dikkat çekiyor.

Sivasspor Bir Sürpriz Daha Yapmak İstiyor

2021/2022 sezonunu en erken açan Süper Lig takımı olan ve bu nedenle formsuzluklar ve sakatlıklar yaşayan Sivasspor, ilk devrede istediği performansı sergileyemese de ligi 12’inci sırada kapatmayı başardı.

İkinci devreye başlamadan önce Afrika Uluslar Kupası’na Max Gradel ve Fayçal Fajr gibi oyuncularını göndermek zorunda kalan ve takımdaki sakatlıklarıyla birlikte ikinci devrenin ilk haftasında oynadığı maçta Konyaspor’un karşısına eksik çıkan Sivasspor, buna rağmen çok iyi bir performansla sahadan 1-0 galip ayrılmayı başardı.

Bu maçtan öncesine kadar iç sahada oynadığı hiçbir maçta sahadan mağlup ayrılmayan Konyaspor’a acı bir ilk yaşatan Sivasspor’da 22’inci haftada oynanacak Trabzonspor maçının hazırlıkları da başladı.

Bu sezon diğer şampiyonluk favorilerinin de ekstra kötü performanslar sergilemesi sayesinde şampiyonluk yarışında tek başına kalan ve kupanın bir ucunu tutan Trabzonspor karşısında Konyaspor karşısında gösterdiği performansı göstererek Bordo Mavili takımı mağlup etmek isteyen Sivas temsilcisinde takımın eksikleri de göze çarpıyor.

Sivasspor’da 6 Eksik Var

15 Ocak 2022 Cumartesi günü saat 16’da kendi sahasında Trabzonspor’u ağırlayacak olan Sivasspor’da teknik direktör Rıza Çalımbay üstüne basa basa transfere ihtiyaçları olduğunu ifade etmişti.

Bununla birlikte 12 Ocak günü açılan transfer penceresiyle birlikte kadrosuna eklediği veya ekleyeceği transferlerle ilgili işlemleri tamamlayabilmesi durumunda Trabzonspor karşısında daha güçlü bir kadroyla sahaya çıkma imkânı olan Sivasspor’da bu ihtimal pek yüksek değil.

Kırmızı Beyazlılarda, sakatlıkları devam eden Jorge Felix, Ziya Erdal ve Ulvestad’ın tedavileri devam ettiği için Trabzonspor karşısında sahada olması mümkün gözükmüyor.

Max Gradel ve Fayçal Fajr Afrika Uluslar Kupası’nda mücadele ettiği için birkaç hafta daha Sivasspor ile sahaya çıkamayacaklar.

Yeni Malatyaspor’a transfer olması beklenen Azubuike de bu nedenle özel izinli olduğu için Trabzonspor karşısında sahada olmayacak.

Bununla birlikte Sivasspor adına dikkat edilmesi gereken oyuncular Isaac Cofie, Erdoğan Yeşilyurt ve Ziya Erdal olacak. Zira bu oyuncular, Trabzonspor karşısında bir sarı kart daha görmeleri durumunda Sivasspor’un ligin 23’üncü haftasında konuk olacağı Göztepe karşılaşmasında sahada olamayacaklar.

Sivasspor’un bahsi geçen sakatlıklar ve eksikler nedeniyle daralan kadrosu teknik direktör Rıza Çalımbay’ın işini bir hayli zorlaştırırken, bu durumu aşabilmek için oldukça hızlı bir transfer dönemi geçirmeleri bekleniyor.