SİVASSPOR’UN TECRÜBELİ OYUNCUSU YASİN ÖZTEKİN’DEN PENALTI GÖNDERMESİ!

Posted by
Yasin Öztekin

Sivasspor’un tecrübeli oyuncusu Yasin Öztekin’den penaltı göndermesi! Süper ligde artık gelenek haline gelen hakem kararlarına tepki paylaşımlarına bugün bir yenisi eklendi.Süperlig’in 9. Haftasında Karagümrük Spor’a konuk olan Sivasspor’un ,tecrübeli oyuncusu Yasin Öztekin 86. dakikada hakem Hüseyin Göçek’in vermiş olduğu penaltı kararına  tepki gösterdi. Golcü futbolcu sosyal medya hesabından penaltı pozisyonunun bir fotoğrafını paylaşarak

“bu kadar basit mi ya penaltı” notunu düştü.

Yasin Öztekin’in paylaşıma Sivassporlu taraftarlardan da destek mesajları geldi. Pozisyonla ilgili kamuoyunun genel görüşü ise penaltı kararırın çok ağır olduğu yönünde. İnceleme yapılmamasına tepkiyle karşılık veren bir grup da aralarında yer alıyor.

Ne olmuştu?

Karagümrük Spor-D.G Sivasspor maçının 86.dakikasında Karagümrük Spor’lu Erik Sabo ceza alanı içerisine hareketlenen  Mevlüt Erdinç’i topla buluşturmak istedi.Topa hareketlenen Mevlüt ile topu uzaklaştırmak isteyen Sivassporlu Isaac Cofie’nin ikili mücadelesinde Mevlüt yerde kaldı bunun üzerine hakem Hüseyin Göçek penaltı noktasını gösterdi.Sivassporlu oyunculardan gelen yoğun itiraz ise kararın değişmesini sağlamadı.Karşılaşmanın VAR hakemi Cüneyt Çakır ise pozisyonda orta hakem Hüseyin Göçek’i çağırmadı. 88. dakikada penaltı vuruşunu kullanmak üzere topun başına Erik Sabo geçti.Erik Sabo’nun vuruşunda Sivasspor file bekçisi Samassa topu çıkarmayı başardı ancak Erik Sabo dönen topu bir kez daha tamamlayarak topu ağlarla buluşturdu.

Rıza Çalımbay

Rıza Çalımbay’dan tepki!

D.G Sivasspor teknik patronu Rıza Çalımbay geçen hafta Galatasaray maçındaki bir pozisyona gönderme yaparak, “geçen hafta bariz bir penaltı olduğu halde VAR Hakemi pozisyonun tekrar izlenmesi için Orta Hakemi çağırdı. Bugün ise net olmayan bir pozisyonda VAR Hakemi, Orta hakemi izlemeye çağırmıyor. Bu işin başında kim varsa bu işten anlamıyor. Ben artık hakemlere hiç güvenmiyorum, inanmıyorum da bundan sonra hakemlerle ilgili konuşmayacağım, eğer şu penaltı pozisyonu Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş veya Trabzonspor’a yapılmış olsaydı bin defa VAR incelemesi yapılırdı ama bize gelince tenezzül edip bakmıyorlar. Belki bugün burada hakem engellemesiyle 3 puandan olduk” diyerek tepki gösterdi. Karşılaşma sonucunda Sivasspor 8 maçta 9 puan toplayarak 13.sırada yer alırken, Karagümrük Spor ise 9 maçta 13 puan toplayarak 5. sırada yer aldı.