Sivasspor Trabzonspor Deplasmanında Kayıp

Sivasspor’un Yıldızı Mert Hakan Yandaş: Hakemlerimiz Çok Garip Zoruma Gidiyor

Posted by

Sivasspor’un yıldız oyuncularından Mert Hakan Yandaş dün 1-1 sonuçlanan Sivasspor – Çaykur Rizespor maçı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Mert Hakan ifadesinde ”Hakemlerimiz çok garip. Sağ bek 3 dakika yatıyor, 4 dakika uzatma veriliyor. Biz bunu söylediğimizde de bizi tersliyorlar. Zoruma gidiyor. Futbolun bizim için sosyal bir şey olması lazım ve bizim de zevk almamız lazım.” sözlerine yer verdi.

Süper Lig’te Sivasspor 41 puan ile zirvedeki yerini koruyor. Sivasspor’un orta saha oyuncularından takımın ön plana çıkan ismi Mert Hakan Yoldaş, dün gerçekleşen ve beraberlikle biten Çaykur Rizespor ile mücadelesini yöneten hakemler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de İyi Futbol Oynayan Takımlardan Biriyiz

Mert Hakan Yandaş yaptığı açıklamalarda ”Golün dakikasına bakarsak güzel. Ancak iştah ve oyun olarak çok kötü oynadık. İkinci yarı gerçek Sivasspor’u gösterdik. Bu oynadığımız oyundan keyif alan bir takımız. Sezon başından beri bütün takım, iyi futboldan bahsediyoruz. Türkiye’de iyi futbol oynamaya çalışan 4-5 takımdan biriyiz.” ifadelerine yer verdi.

Hakemlerimiz Çok Garip

Yoldaş sözlerine ”Ancak hakemlerimiz çok garip. Sağ bek 3 dakika yatıyor, 4 dakika uzatma veriliyor. Biz bunu söylediğimizde de bizi tersliyorlar. Zoruma gidiyor. Futbolun bizim için sosyal bir şey olması lazım ve bizim de zevk almamız lazım. Hakemlerin top oynayan ve oynamayanı, yere yatanı ayırt etmesi lazım. Biz iyi oynayacağız, yere yatmadan, güzel futbol izleteceğiz. Biz bu yola baş koyduk. Şampiyon olalım ya da olmayalım sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bugün de ayrıldığımız gibi sahadan başımız dik ayrılacağız.” diye devam etti.

En İyisi İçin Mücadele Ediyoruz

Mert Hakan açıklamaların devamında “İyi başlamadık oyuna rakip de bizden cesaret aldı ve gerçekten topu iyi tuttular ayaklarında. Cezalı oyuncularımız da vardı, gerçi bunun pek bir önemi yok. Bizde kim oynarsa oynasın en iyisi için mücadele eder. İkinci yarı Sivasspor gibi oynadık, Yasin Öztekin’e nasip oldu gol atmak da. Ona da hoş geldin diyorum.” şeklinde konuştu.