Son Dakika Galatasaray Transferleri

Posted by

Transfer sezonu henüz bitmedi. Süper Toto Süper Lig takımları sezon öncesi kadrolarını güçlendirmek için son hız çalışmaya devam ediyor. Bu kapsamda özellikle 4 büyükler takımına birçok yeni yıldız kazandırdı. Galatasaray ise ezeli rakiplerinin birkaç adım daha önüne geçerek bu sezon transferler ile en çok adından söz ettiren takım olmayı başardı.

Galatasaray yönetimi geçen sezon yaşanılanların tekrarlanmasını istemiyor. Geçen sezonki kötü gidişattan hiç memnun olmayan Galatasaray yönetimi yeni sezona daha canlı başlayabilmek için kesenin ağzını açtı. Hem Türk oyuncuları hem de yabancı oyuncuları değerlendiren yönetim birçok oyuncu ile anlaşma sağladı.

Yapılan yeni transferler dışında Galatasaray’ın adının anıldığı birkaç oyuncu daha bulunuyor. Okan Buruk teknik adam koltuğuna oturduktan sonra Galatasaray’da farklı alanlarda birçok yenilik yaşandı. Bu yeniliklerin en başında kadro yapılanması geliyor. Okan Buruk ile Galatasaray bu sezon geçen sezona kıyasla çok farklı bir futbol oynamaya hazırlanıyor. Elindeki Kerem Aktürkoğlu gibi genç ve yetenekli oyuncuları çok iyi kullanmayı başaran deneyimli teknik kaptan Okan Buruk, takımına birçok yeni oyuncu transferi de gerçekleştirdi.

2 Türk Oyuncu Daha Galatasaray’da

Süper Toto Süper Lig’de görmeye alıştığımız 2 Türk oyuncu gelecek sezon Galatasaray için forma giyecek. Geçtiğimiz sezon başarılı oyunları ile alkış toplayan oyuncular Galatasaray yönetiminin gözünden kaçmadı. Okan Buruk’uk ilk olarak Türk oyunculara odaklandığı transfer döneminde Galatasaray başarılı bir şekilde takıma iki yeni Türk oyuncu kattı.

Abdülkerim Bardakçı ve Kazımcan Karataş ile yeni sezona hazırlanan Galatasaray’da bu oyuncuların ilk 11’de başlayıp başlamaycağı bilinmiyor. Yapılan tahminlere göre bu 2 Türk oyuncuyu Okan Buruk yabancı sınırından kurtulmak için kullanacak. Ayrıca rotasyonlu takımla sahaya çıktığı zamanlarda da Okan Buruk bu oyunculara başvurmayı planlıyor.

Her iki oyuncu da geçen sezon oynadıkları takımda gayet başarılı bir grafik çizmişlerdi. Okan Buruk’un kurduğu yeni oyun düzenine alışan oyuncular yeni sezonda Galatasaray için ter dökecekler.

3 Yeni Yabancı Oyuncunun Sözleşmeleri Tamamlandı

Türk oyuncuların yanına yabancı oyuncuların da transfer sürecini hızlandıran Galatasaray yönetimi üç oyuncu ile anlaşma sağladı. Orta saha ve forvet bölümlerine özellikle dikkat çeken Okan Buruk yönetimden bu kısımların güçlendirilmesini istemişti.

Geçen sezon Galatasaray’ın orta sahası çok kötü bir görüntü vermişti. Bu sezon bunu yaşamak istemeyen Okan Buruk orta sahaya güçlü oyuncular transfer etti. Galatasaray Sergio Oliveira ve Fredrik Midtsjö ile anlaşma sağlayarak sözleşmelerini KAP’a bildirdi. Her iki oyuncunun da hem orta saha hem de yeni transfer olması dikkat çekti. İki oyuncunun da ilk 11’de başlama olasılığı çok büyük. Galatasaray’ın geçen sezonki orta saha oyuncularının ise yedek kulübesinde oturaması bekleniyor.

Son olarak ise Galatasaray Seferoviç transferini de başarılı bir şekilde masada hallederek forvet hattını da güçlendirmiş oldu. Galatasaray bu transfer sezonunda müthiş performansı ile taraftarların gönlünde tekrar taht kurmayı başardı.