Süper Lig’de Kartlar Şampiyonluk Yarışında Yeniden Dağılıyor

Posted by

Süper Lig ‘ de zirveyi yakından ilgilendiren karşılaşmada derbide Beşiktaş kendi sahasında lider Galatasaray ‘ı 3 – 1 mağlup ederek adeta zirvede kartları yeniden dağıttığını düşünüyorum.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın 1 – 0 ‘ da öne geçmesine rağmen sahadan 3 – 1 galip ayrılan Beşiktaş bu sonuç sonrasında hem kendisini hem de Fenerbahçe’ yi şampiyonluk yarışı içine almayı başardı.

Fenerbahçe ‘nin Sivas deplasmanında da rakibini 3 – 1 mağlup etmesinin ardından zirvede ki sıralamada 3 takım puan olarak da artık bir birlerine çok yaklaştılar.

Süper lig de 32. Hafta sonunda üst sırada ki sırlamada Galatasaray 70 puan da liderlik koltuğunda kalırken, Fenerbahçe 67 puan ile 2. Sırada ve Beşiktaş 65 puan ile 3. Sırada ki yerlerini koruyarak son haftalara girdiler.

GALATASARAY LİDER AMA BÜYÜK AVANTAJI KAÇIRDI

Galatasaray son haftalara lider olarak girse de son iki haftada 1 puan alarak şampiyonluk yarışında büyük yara aldılar.

Fatih Karagümrük berberliği sonrasında Beşiktaş ‘a 3 – 1 mağlup olan Galatasaray’ın son 5 maçı kaldı.

Psikolojik olarak üstünlüğünü kaybeden sarı kırmızılı takım kalan maçlarını kazanmaktan başka çaresi yok.

Kalan maçları rakiplerine göre de zor olan Galatasaray Başakşehir, Sivasspor ve son hafta Fenerbahçe ile kendi sahasın da oynarken İstanbulspor ve MKE Ankaragücü ile de deplasmanda olacaklar.

3 puan önde olan Galatasaray kaybedeceği 1 maç sonrasında ipler tamamen elinden gide bilir.

FENERBAHÇE GERİDEN GELMENİN RAHATLIĞI İLE GELİYOR

Fenerbahçe şampiyonluk yarısında Beşiktaş ‘In Galatasaray ‘ı yenmesi ile aradaki puan farkını 3’ e kadar düşürdüler.

Galatasaray ‘ın son iki hafta da yaptığı puan kayıpları sonrasında yeniden iştahlanan Fenerbahçe bundan sonra son maça kadar kola kolay puan kaybı yaşamadan geçerler.

Son maça kadar Giresunspor deplasmanı sonrasında kalan maçlarını kendi sahasında Trabzonspor ve Antalyaspor ile karşı karşıya gelecek olan Fenerbahçe hükmen 2 maçtan Hatay ve Gaziantep ‘ den 6 puan alacaklar.

Son Galatasaray maçına kadar puan kayıpsız gelmesi halinde Fenerbahçe rakibini yener ise kupanın sahibi ola bilir. Galatasaray ‘ın maç fikstür olarak rakibine göre daha zorlu bir süreç beklerken şampiyonluk yarışında kartlar yeniden dağıtıldı diye biliriz.

BEŞİKTAŞ BU YARIŞTA BEN DE VARDIM DEDİ

Şampiyonluk yarışında adı geçmeyen Beşiktaş rakiplerinin son haftalar da 2 puan bırakması ile adeta yarışa ortak oldular.

Kendi sahasında Galatasaray ‘ı da mağlup etmesi sonrasında aradaki puan farkını da kapadılar.

Galatasaray ile 5 Fenerbahçe ile 2 puan ‘ lık fark kalan Beşiktaş son 5 maçından galip çıkması halinde en kötü ikici ola bilirler.

Son hafta onlar için Galatasaray Fenerbahçe maçı sonrasında ya şampiyonluk maçları olacak yada ikincilik maçı için sahada olacaklar.