Süper Lig’in Ardından Demir Grup Sivasspor

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de 2020 – 2021 sezonunun başarılı takımlarından biri olan Demir Grup Sivasspor, ligde sahaya .ıktığı 40 maçta rakipleri ile kozlarını paylaştı. Demir Grup Sivasspori oynamış olduğu bu 40 maçta toplamda 16 galibiyet, 17 beraberlik ve 7 mağlubiyet alarak toplamda 65 puanı hanesine yazdırarak ligi Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un ardından 5. sırada tamamlamayı başardı.

Geçen sezon ülkemizi Avrupa’da başarı ile temsil eden teknik direktör Rıza Çalımbay yönetimindeki Demir Grup Sivasspor, bu sezonda ligi 5. Sırada bitirdiği için ülkemizi Avrupa Konferans Ligi’nde temsil etmeye hak kazandı. Öte yandan hatırlanacağı üzere Demir Grup Sivasspor, bu sezon Süper Lig’de son 19 maçında yenilgi yüzü görmeyerek ayrı bir başarıya imza atmıştı.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay’dan Açıklamalar

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunu 5. Sırada tamamlayarak başarılı bir sezonu geride bırakmış olan teknik direktör Rıza Çalımbay yönetimindeki Demir Grup Sivasspor, Avrupa Konferas Ligi’ne katılmaya hak kazandı. Sezonun ardından genel açıklamalarda bulunan teknik direktör Rıza Çalımbay, aslında sezona istedikleri gibi başlayamadıklarını söyledi.

Özellikle bütçe ve mali sıkıntılardan ötürü istediği futbolcuları alamadıklarının altını çizen tecrübeli teknik adam, rotasyon anlamında geniş bir kadroya sahip olamadıklarını söyledi. Bu yüzden de özellikle ligini lk yarısında kendilerinden beklenen performansın altında kaldıklarının farkın olduklarını belirtti.

Ligin ikinci yarısında hem Covid-19 yakalanan futbolcuların takıma dönmesi hem de takımdaki uyumun iyice artmasından dolayı çıkışa geçtiklerini ifade etti. Bilindiği üzere Süper Lig’de oynadığı son 19 maçını kaybetmeyen Demir Grup Sivasspor’da teknik direktör Rıza Çalımbay, bu durumun tamamen takımdaki arkadaşlık ve iyi iletişimden kaynaklandığının altını çizdi.

Rıza Çalımbay’ın Diğer Açıklamaları

Demir Grup Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, yaptığı açıklamada kulüp olarak biraz daha sosyalleşmeleri gerektiğini ve biraz daha kamuoyuna hitap etmeleri gerektğini ifade etti. Belirli bir ölçüde lobi oluşturmanın takıma olumlu katkı sağlyacağını söyleyen teknik direktör Rıza Çalımbay, birçok şeyi birlik ve beraberlik eşliğinde başarmalarının daha anlamlı olacağını belirtti.