Taylan Antalyalı Ankaragücü’nde Kalmak İstiyor

Posted by

Galatasaray sezon başında çok sayıda transfer yaptı. Bilhassa geçtiğimiz sezon sıkıntı yaşanan orta sahayı güçlendirmek adına dünyaca ünlü isimler transfer edildi. Lucas Torreira, Sergio Oliveira ve Fredrik Midtsjö Galatasaray’ın yeni orta sahaları oldular.

Taylan Antalyalı 2021 – 2022 sezonunda göstermiş olduğu performans ile tepki toplamıştı. Yapmış olduğu hatalardan dolayı fazlasıyla eleştirilmişti. Deneyimli oyuncu yeni transferlerin gelmesiyle beraber takımda fazla forma şansı bulamayacağını anlamıştı. Bu yüzden, takımdan ayrılmaya karar verdi. Galatasaray Taylan Antalyalı’yı bir yıllığına Ankaragücü’ne kiraladı.

28 Yaşındaki Oyuncu Ankaragücü’ne Alıştı

Taylan Antalyalı ön libero veya merkez orta saha pozisyonlarında oynayabiliyor. Süper Lig’in en deneyimli isimleri arasında yer alıyor. Ankaragücü yakından takip edenlerin bildiği üzere bu sezon Süper Lig’e yükseldi. Sarı lacivertli takım kadrosunu Süper Lig tecrübesi fazla olan isimler ile güçlendirmeyi tercih etti. Bu sayede, ligde kalmayı hedefliyordu. Taylan Antalyalı da Ankaragücü’nde daha çok süre alacağını düşünerek bu teklifi kabul etti.

1995 doğumlu oyuncu bu sezon Süper Lig’de Ankaragücü formasıyla şu ana kadar 22 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada bin 545 dakika kaldı. Maçların 19’una ilk 11’de başladı. İki gol atıp üç asist yaptı. Bir orta saha oyuncusu olmasına rağmen beş gole katkıda bulunarak kalitesini ortaya koydu. İstanbulspor ve Hatayspor ile oynanan maçlarda toplam üç asist yaptı. Buna ek olarak, birisi eski takımı Galatasaray’a diğeri de Hatayspor’a olmak üzere iki gol atmayı başardı.

Ankaragücü Türkiye Kupası çeyrek finalinde Trabzonspor’u eleyerek büyük bir başarıya imza attı. Sarı lacivertli takım bu maçı 3-1 kazandı. Taylan Antalyalı sahada 90 dakika kalmasına ek olarak bir de asist yaptı.

Ankaragücü Oyuncunun Bonservisini Almak İstiyor

Taylan Antalyalı’nın Galatasaray ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2026 tarihinde sona erecek. Bir dönem Galatasaray’ın as oyuncusu olan Taylan Antalyalı Galatasaray’a dönmek istemiyor. Orada sürekli yedek kalacağını düşünüyor.

Ankaragücü’nde kalmasının kendisi adına daha hayırlı olacağına inanıyor. 28 yaşındaki oyuncu Ankaragücü yönetiminden bonservisinin alınmasını talep etti. Ankaragücü yöneticileri Taylan Antalyalı’nın bonservisini almak adına en kısa sürede Galatasaray ile görüşecekler. Oyuncunun Ankaragücü’nde kalmak istemesi önemli bir avantaj!

Deneyimli İsmin Galatasaray Macerası Güzel Başlayıp Kötü Bitti

Taylan Antalyalı 2019 – 2020 sezonunun başında bedelsiz bir şekilde Galatasaray’a transfer oldu. Galatasaray yaz transfer döneminde birçok yıldız oyuncuyu kadrosuna katmıştı. O dönem 24 yaşında olan Taylan Antalyalı da geleceğe yatırım olarak transfer edilmişti.

Taylan Antalyalı ilk sezonunda Süper Lig’de 15 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 639 dakika kaldı. Bir gol atıp üç asist yaptı. 2020 – 2021 sezonunda 34 Süper Lig maçında 2 bin 689 dakika süre aldı. Geçtiğimiz sezon 30 Süper Lig maçında sahada kalsa da performansıyla sınıfı geçemedi.