Trabzonspor ile Sivasspor 11. Haftada Karşı Karşıya Geldi

Posted by

Spor Toto Süper ligde 2022 2023 sezonunun 11. Haftasında son şampiyon Trabzonspor kendi evinde Sivasspor’u konuk etti.

22 Ekim Cumartesi günü saat 17:00’da başlayan mücadele Şenol Güneş Spor Kompleksinde oynanırken orta hakem olarak Abdulkadir Bitigen düdük çaldı. Bu maçta yardımcı hakemler Serkan Ok ve Kamil Çetin ikilisi olurken 4. Hakem ise Tugay Kaan Numanoğlu oldu. VAR’da Mustafa Öğretmenoğlu görev alırken AVAR’da ise Mustafa İlker Coşkun’a görev verildi.

Trabzonspor – Sivasspor Maçı Kadroları

Trabzonspor’da teknik direktör Abdullah Avcı’nın 4–2–3–1 dizilişinde sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Kaptan Uğurcan Çakır, sol bekte Eren Elmalı, stoper tandeminde Vitor Hugo ve Marc Bartra ikilisi, sağ bekte Jens Stryger Larsen, savunma önünde Marek Hamsik ve Jean Philippe Gbamin ikilisi, ofansif orta sahada Anastasios Bakasetas, sol kanatta Maxi Gomez, sağ kanatta Mahmoud Trezeguet ve santraforda ise Umut Bozok.

Yedek Kulübesi: Muhammed Taha Tepe, Stefano Denswil, Hüseyin Türkmen, Yusuf Erdoğan, Doğucan Haspolat, Manolis Siopis, Abdülkadir Ömür, Enis Bardhi, Naci Ünvar ve Montasser Lahtimi.

Teknik direktör Rıza Çalımbay’ın 4–2–3–1 formasyonunda Sivasspor ’da sahaya çıkan ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Ali Şaşal Vural, sol bekte Uğur Çiftçi, stoper hattında Caner Osmanpaşa ve Dimitrios Goutas ikilisi, sağ bekte Murat Paluli, savunma önünde Kaptan Hakan Arslan ve Charilaos Charisis ikilisi, ofansif orta sahada Dia Saba, sol kanatta Erdoğan Yeşilyurt, sağ kanatta Clinton N’jie ve santraforda ise Mustapha Yatabare.

Yedek Kulübesi: Muammer Yıldırım, Mehmet Albayrak, Aaron Appindangoye, Samba Camara, Alaaddin Okumuş, Isaac Cofie, Abdul Kader Keita, Özhan Yiğiter, Max Gradel ve Karol Angielski.

Trabzonspor – Sivasspor Maçından Notlar

Maçın 9. Dakikasında ev sahibi Trabzonspor’da Marek Hamsik’in attığı gol ile ev sahibi ekip öne geçti.

33. dakikada Trabzonspor’da Eren Elmalı sarı kart gördü.

57. dakikada Trabzonspor’da Umut Bozok çıkarken Abdülkadir Ömür oyuna dahil oldu.

63. dakikada Sivasspor ‘da Murat Paluli ve Charilaos Charisis’in yerine Abdul Kader Keita ve Max Gradel ikilisi oyuna girdi.

74. dakikada ev sahibi ekipte Anastasios Bakasetas ve Marek Hamsik risk edilmemek için oyundan alınırken Manolis Siopis ve Enis Bardhi ikilisi oyuna dahil oldu.

84. dakikada Sivasspor ‘da Clinton N’jie çıkarken Karol Angielski girdi.

86. dakikada Abdul Kader Keita sarı kart gördü.

88. dakikada Sivasspor ‘da Erdoğan Yeşilyurt çıkarken Alaaddin Okumuş girdi.

90+1. Dakikada Trabzonspor’da Maxi Gomez sarı kart gördü.

90+2. Dakikada Trabzonspor’da Mahmoud Trezeguet oyundan çıkarken Doğucan Haspolat oyuna dahil oldu. Öte yandan Sivasspor ‘da Max Gradel itirazdan sarı kart gördü.