ABDÜLKERİM BARDAKÇI’ MI? MARCAO MU?

Posted by

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ın eski stoperi 27 yasındaki Brezilya’ lı stoper Marcao ile bu sezon Brezilya’ lı stoperin yerine gelen 28 yasındaki milli stoper Abdülkerim Bardakci ikilisinin karşılaştırılmasında bu sezon ki iki oyuncunun performansına göre bakarsak tabi ki Abdülkerim Bardakci önde diye biliriz.

Galatasaray ‘ın eski stoperi 27 yasındaki Brezilya’ lı stoper Marcao geçen sezon sonun da sarı kırmızılı takımdan 12 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli ile İspanyol ekibi olan Sevilla’ nın yolunu tutmuştu.

Bu sezon daha çok sakatlıktan dolayı forma sansı çok fazla bulamayan 27 yasındaki Brezilya’ lı stoper Marcao doğru düzgün forma giymediği takımında kıyaslama yapmak biraz zor olacak.

Bu sezon sarı kırmızılı takım Galatasaray ile şampiyonluk yaşayan 28 yasındaki milli stoper Abdülkerim Bardakci ise sezon başında Konyaspor ‘ dan kadroya dahil edilen isimlerden birisi olmuştu.

Süper lig de Beşiktaş ve özellikle Fenerbahçe ‘Nin de gündeminde olan 28 yasındaki milli stoper Abdülkerim Bardakci kararını sarı kırmızılı formadan yana kullanmıştı.

Sarı kırmızılı takımın 2,8 Milyon Euro ile kadrosuna kattığı 28 yasındaki milli stoper Abdülkerim Bardakci Galatasaray ‘ın eski stoperi 27 yasındaki Brezilya’ lı stoper Marcao’ yu aratmadı diye çok rahat diye biliriz.

Hem hücum ham de savunma anlamında oldukça etkili ve önemli işlere imza atan Abdülkerim Bardakci kalitesini göstererek A milli takım daveti bile almıştı. Galatasaray ‘ın eski stoperi 27 yasındaki Brezilya’ lı stoper Marcao ise henüz Brezilya milli takımına çağrılmayan oyuncu bu sezon ki sakatlığı onu çok fazla geri attı.

ABDÜLKERİM BARDAKÇI BREZİLYA’ LI STOPERİ ARATMADI

Sarı kırmızılı takımın 2,8 Milyon Euro ile kadrosuna kattığı 28 yasındaki milli stoper Abdülkerim Bardakci Galatasaray ‘ın eski stoperi 27 yasındaki Brezilya’ lı stoper Marcao’ yu aratmadı.

Galatasaray’da olmak her futbolcunun isteyeceği bir şey hayali olduğu için sezon sonunda transfer de sarı kırmızılı takıma gelmesi de çok normal oldu diye biliriz.

Abdülkerim Bardakci sarı kırmızılı formayı giymekten burada olmaktan ötürü çok mutluyu olduğunu bizzat kendisi de söylerken ilk geldiğine göre performansı daha üst düzeyde oldu.

Sezon başında sallantılı bir süreç geçiren Abdülkerim Bardakci sezon sonun da ise Türkiye ‘Nin 1 numaralı stoperlerinden birisi oldu.

Savunma katkısı yanı sıra hücum da 3 gol 3 asistlik performansı ile dikkatleri çekmeyi çok rahat başardı.

MARCAO ‘NUN SAKATLIĞI BU SEZON ONU İZLEMEMİZE ENGEL OLDU

Marcao bu sezon Sevilla ile 11 karşılaşmada süre alırken bunların 9 un da ilk 11de yer ala bilirken gol ve asist katkısı yapamadı.

Galatasaray ‘ da daha çok oyun kurulumunda önemli bir isim olurken savunma yönü ile de oldukça güçlü olan Marcao Abdülkerim’i bu performansı ile geride bırakması bir hayli zor.