Hırvat Teknik Adam 4 İsmin Üzerini Çizdi

Posted by

Bordo mavili takım Trabzonspor ‘ da 51 yasındaki Hırvat teknik adam Nenad Bjelica ile kadroda yeniden yapılanmaya giderek gelecek sezon hazırlıklarına başladılar.

Hırvat teknik adam bu sezonu daha çok elinde ki oyuncuları daha yakından tanıya bilmek için kadroda şans veriyor. Bu sezonu tamamen geride bırakarak gelecek sezona daha güçlü olarak gitmek isteyen bordo mavililer de kadro kurulumunda tüm yetki yönetim tarafından Hırvat teknik adama verildi.

Gelecek sezon kadro planlamasına da başlayan Hırvat teknik adam Nenad Bjelica kadro da düşünmediği isimler ile yolların ayrılmasına çoktan başlandı. Sezonun geri kalanında ise süre vermediği isimler ile de yolların ayrılmasını isteyen Hırvat teknik adam bu isimleri yönetime iletti.

Yeni sezon ile büyük bir değişime girecek olan Trabzonspor‘da Nenad Bjelica, gözden çıkardığı 4 futbolcuya sezonun kalan haftalarında ilk 11’de şans vermeyi de düşünmüyor.

Hırvat teknik adam, gelecek sezon planları arasında yer almayan futbolcular ise Lazar Markovic, Yusuf Yazıcı, Jean-Philippe Gbamin ve Maxi Gomez oldu. Yıldız isimlerin üzerini çizen Hırvat teknik adam gelecek sezon daha çok mücadeleci fizik gücü yüksek oyuncular ile yola devam etmek istiyor. Hırvat teknik adam süper ligin geri kalan kısa sürelik kısmında bu futbolcuları ilk 11’de oynatmayı düşünmüyor.

MAXİ GOMEZ YENİ TRANSFER OLMASINA RAĞMEN LİSTEDE

Bordo mavili takımın bu yaz transfer sezonun da kadroya kattıkları isimlerden birisi olan 26 yaşındaki Uruguaylı golcü Maxi Gómez liste de kendisine yer bulan isimlerden oldu.

Bu sezon yeni kadroya katılmış olmasına rağmen Hırvat teknik adamın kararı ile teklif gelmesi halinde yollarını ayırmak istiyorlar. Bordo mavili takımın İspanyol ekibi Valencia’ dan 3 Milyon Euro’ ya bonservis bedeli ödenerek kadroya katılmıştı.

Bu sezon bordo mavili forma ile toplamda 36 karşılaşmada süre alan 26 yaşındaki Uruguaylı golcü Maxi Gómez 7 gol 5 asist ile takımına destek oldu. 2025 yılına kadar sözleşmesi devam eden golcü oyuncunun güncel piyasa değeri 8 milyon Euro civarında.

KİRALIK OYUNCULARIN TAMAMI GÖNDERİLECEK

Bordo mavili takımın bu sezon kiralık olarak kadrosuna kattığı Lazar Markovic, Yusuf Yazıcı, Jean-Philippe Gbamin ile sezon sonun da yollar ayrılacak.

Lazar Markovic devre arasında Gaziantep fk ‘ dan kiralık olarak kadroya katılan isimlerden birisi olurken bu sezon süper lig de 7 karşılaşmada 352’ dakika oyunda kalan oyuncu 1 gol kaydetti.

Uzun yıllar formasını giydiği bordo mavili takıma kiralık olarak bu sezon kadroya katılan Yusuf Yazıcı ise sezon sonun da Lille geri dönecek.  Bu sezon 13 süper lig maçında 3 gol 1 de asist yaparak sezonu tamamladı.

Everton’ dan kiralık olarak kadroya katılan Jean-Philippe Gbamin bu sezon bordo mavili forma ile 24 karşılaşmada süre alarak sezonu tamamlayan isimlerden oldu.