Avrupa’da En Çok Gol Yiyen Lider Sivasspor

Posted by

Sivasspor, en düşük averaja sahip, en az gol atan ve en çok gol yiyen takım olarak Avrupa’nın 9 liginde en az puana sahip lideri konumunda yer alıyor.

Süper Lig takımlarından lider Demir Grup Sivasspor, Avrupa’nın 9 ligi göz önüne alındığında en az gol atan, en düşük averaja sahip ve en az puana sahip lideri oldu. Bununla birlikte Demir Grup Sivasspor Bayern Münih ile birlikte toplamda 23 gol yiyen lider takım unvanını aldı.

Süper Lig’de 41 puan ile birinci olan Sivasspor toplamda 20 maça çıktı. Bu 20 maçta kırmızı beyazlılar 12 galibiyet, 5 beraberlik ve 3 mağlubiyete sahip. Toplamda 39 gol atan Yiğidolar, 16 averaj elde ederken Avrupa’nın 9 liginde en az puan toplayan ve Bayern Mühih ile birlikte en çok gol yiyen takımı oldu.

İngiltere Premier Lig

İngiltere Premier Lig’inin birincisi Liverpool, 25 haftada totalde 24 galibiyet ve 1 beraberlik ile tarih yazdı. Liverpool’un ardından 22 puan fark ile Manchester City geliyor. Liverpool, 25 maçta 60 gol attı ve kendi ağlarında ise 15 top yer aldı. Toplamda 45 averaja sahip takım 73 puana sahip. Liverpool’un önünde şampiyon olmak için alması gereken 6 galibiyet bulunuyor. Liverpool 18 puanı 13 maçta alarak mart ayında şampiyon olmanın peşinde.

İspanya’da Ezeli Rakipler

İspanya ligi LaLiga’da Real Madrid 49 puan ile liderliğini koruyor. Toplamda 22 maça çıkan Real Madrid 14 galibiyet ve 7 beraberlik alırken 1 maçı kaybetti. Madrid’in attığı 40 gol yediği 13 gol bulunuyor. Barcelona 3 puan fark ile Real Madrid’in ardından 2. sırada yer alıyor. Real Madrid bunlarla birlikte 27 averaja sahip.

Almanya Bundesliga

Almanya Bundesliga Ligi’nde birinci Bayern Münih 42 puanın sahibi. 29 şampiyonluğa sahip Bayern Münih ligdeki 20 haftada 13 galibiyet, 3 beraberlik ve 4 mağlubiyet aldı. Bayern Münih, 58 kez topu ağlarla birleştirirken 23 golün kalesine gelmesine engel olamadı. RB Leipzig 1 puan fark ile Bayern Münih’in ardında yer alıyor.