Sivasspor'a 2020 Yılı Yaramadı

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay: Ya Kupa Ya Lig

Posted by

Süper Lig lideri Sivasspor’un teknik direktörü Rıza Çalımbay ligdeki maç saatleri ile ilgili isyan etti. Çalımbay ”Ya kupa ya lig. İkisinden birini seçmek zorunda kalacağız.” şeklinde konuştu.

Süper Lig’in lideri Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay ligdeki maçların hava koşulları ile uyumsuzluğu ve sıklığı ile ilgili zor durumda kaldıklarını belirtti. Takımda halihazırda beş sakat oyuncunun varlığı Çalımbay’ın işini zorlaştırıyor.

İkisinden Birini Seçmek Zorunda Kalacağız

Sivasspor’un teknik direktörü Rıza Çalımbay yaptığı açıklamalarda “Ya kupa ya lig. İkisinden birini seçmek zorunda kalacağız. Şu anda Kone, Fernando, Marcelo, Erdoğan ve Emre sakat. Maç tarihlerini, saatlerini yaparken, bizim kupa maçımızı saat 20.30’a veriyorlar. Bu maçı 20.30’a verdiğiniz zaman burası Sivas. Bizim buraya 20.30’dan sonra dönme şansımız yok. Uçak inmeyebilir, her şey olabilir. Onun için 1 gün daha orada kalmak zorunda kalıyoruz. Geliyoruz buraya 1 gün dinleniyoruz ve bizi final gibi maça, Başakşehir karşısına çıkartıyorlar. Şimdi ben burada yedek takım mı çıkayım, tam takım mı çıkayım, nasıl çıkayım?” ifadelerine yer verdi.

Hava Sıcaklığı Eksilerde

Başarılı teknik direktör Çalımbay, maç saatleri ile ilgili “Antalyaspor maçının rövanşını oynuyoruz, yine saat 20.30’a veriyorlar. İnsanların şunu bilmesi lazım 20.30’da Sivas’ta hava sıcaklığı eksiye dönüşüyor, çok soğuk oluyor. Saat 16.00’da bile kar, buz her şeyin olabileceği bir sahada saat 20.30’da maç vermek doğru değil. Bu maçı oynuyoruz, 2 gün sonra Trabzon’a final gibi bir maça gidiyoruz” değerlendirmelerinde bulundu.

Başakşehir Maçı Çok Kritik ve Önemli

Yeşil beyazlı takımın teknik direktörü Rıza Çalımbay, Başakşehir maçı ile ilgili “Bir karar vereceğiz ya ora ya bura. Sanki ikilemde kaldık, sanki biz kupada gitmeyelim gibi bir şey var. Biz gitmek istiyoruz ama öyle şartlar oluşuyor ki kadro çıkartma veya dinlenme gibi bir şansımız maalesef yok. Başakşehir maçı çok kritik ve önemli. Taraftarımızın o gün ne olursa olsun stadı doldurması ve çok büyük destek vermesi gerekiyor. Buna ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu.