Beşiktaş Stoperde Daniel Amertey’i Listeye Aldı

Posted by

Siyah beyazlı takım Beşiktaş gelecek sezon kadro planlaması için kolları sıvarken takımın tecrübeli teknik patronu Şenol Güneş ‘in de istediği isimler üzerine de çalışmalara başladılar.

Bu sezon beklendiği gibi bir yarı içinde olamayan kara kartal Şenol Güneş sonrasında kısa sürede toparlanarak devre arasında yapılan etkili transferler ile de yenide zirve yarısı içinde oldular.

Gelece sezon için daha güçlü bir şekilde sezonu açmak isteyen kara kartal yapacakları transferleri de sezon başı kampına yetiştirmek istiyorlar.

İç ve dış transferde listesi gündemi yoğun olan siyah beyazlı takım yolarını ayıracağı isimler sonrasında transferleri de açıklamak istiyorlar.

Kadrosunda eksik olduğu düşünülen bölgeler için listesini oluşturan siyah beyazlı takım ilk olarak stoper bölgesi için arayışlarına başladılar.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş geçen sezon da bir ara gündeminde olan 28 yasındaki Ganalı stoper Daniel Amartey ‘yi yeniden gündemine aldılar. Hem sağ stoper hem de ön liberoda oynayabilen 28 yaşındaki oyuncu sezonu İngiltere de Premier lig de Leicester city de de geçiriyor. Sezon sonun da sözleşmesi sona erecek ve serbest kalacak oyuncu için yeniden devreye giren Beşiktaş takımın tecrübeli teknik patronu Şenol Güneş ‘in kararı doğrultusunda transferi bitirecekler.

GANALI STOPER SEZON SONU SERBEST KALIYOR

Siyah beyazlı takım geçen sezon da bir ara gündeminde olan 28 yasındaki Ganalı stoper Daniel Amartey ‘yi yeniden gündemine aldılar.

28 yasındaki tecrübeli stoper sezon sonun da serbest kalacağı içinde siyah beyazlı takım için kolay bir transfer olacağı için teknik heyet oyuncunun durumunu değerlendirerek karar vermesi bekleniyor.

Şenol Güneş’in onayına sunulan 28 yasındaki Ganalı stoper Daniel Amartey yapılan değerlendirme sonrasında olumlu karar verilmesi halinde Beşiktaş yönetimi devrereye girecek.

Sezonu İngiltere de Premier lig de Leicester city de de geçiren tecrübeli stoper Beşiktaş Konferans Ligi’ne katılım sağlarsa ligin bitimiyle yeni sezonun açılışı arasında çok uzun bir süre olamayacağı için transferi erken bitirmek istiyorlar.

Bu neden ile siyah beyazlı takımın bu sezon yapacakları transferleri sezon başı kampına yetiştirerek sezona daha hızlı ve güçlü giriş yapmak istiyorlar.

DANİEL AMARTEY KİMDİR?  KARİYERİ?

28 yasındaki tecrübeli stoper futbol hayatına Gana da başladı. 18 yasındaki İsveç ekibi Djurgarden transfer olarak Avrupa kariyeri de başladı.

2016 yılında Kopenhng ‘ dan 6,60 milyon Euro ile transfer olduğu İngiltere de Premier lig de Leicester city ile sezon sonun da sözleşmesi bitecek. Güncel piyasa değeri 15 milyon Euro olan 28 yasındaki tecrübeli stoper Daniel Amartey bu sezon takımı ile Premier lig de 20 karşılaşmada süre aldı. 20 lig maçında 18 kez ilk 11 de başlayan tecrübeli isim gol veya asist katkısı sağlayamadı.