Fenerbahçe’de Planlar Portekizli Teknik Adama Bağlı

Posted by

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de şampiyonluk yarışı içinde avantajı kaybetmiş olmalarına rağmen lider Galatasaray ‘ı takip etmeye devam ediyorlar.

Süper lig de sarı lacivertli takım 31 lig maçında 21 galibiyet 5 beraberlik ve 5 mağlubiyet ile 68 puan ile 2. Sırada yer alıyorlar. Portekizli teknik adam Jorge Juses ile bu sezon çok hayalini kurdukları şampiyonluğa çok yakın olan sarı lacivertli takım Türkiye Kupasında da yoluna devam ediyorlar.

Portekizli tecrübeli teknik adam Jorge Juses ile sarı lacivertli takım 1 yıllığına sezon başına takımı emanet etmişlerdi. Her seferinde görev süresinin 1 yıl olduğu konusunda açıklamalar yapan Portekizli teknik adamın sezon sonun da takımın başında kalıp kalmayacağı ise belirsizliğini sürdürmeye devam ediyor.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘nin Şampiyonluk yaşaması halinde Portekizli teknik adam ile yoluna kesinlikle devam etmesi beklenirken Türkiye Kupası dahi kazanılması ile kupa alınır ise Jorge Juses ile Fenerbahçe yönetimi yoluna devam edecekler.

Fenerbahçe yönetimi olası başarısızlıklar sonrasında ise Portekizli teknik adamın da takımdan ayrılması ihtimali üzerine yerine alternatifi isim arayışlarına başlarken transferler de de aynı durumda beklemede kaldılar.

Kadrosunda yer alan bazı isimlerin sezon sonunda bitecek olan sözleşmeleri neden ile hareket edemeyen sarı lacivertli takım planlarını sezon sonuna bırakmış gibi duruyorlar.

Fenerbahçe’de yeni sezon planları Jorge Jesus ayrılırsa şekillenecek. Portekizli teknik adamın kalıp kalmayacağı ligde ve kupadaki sonuçlara bağlı olarak karar verilecek.

GELECEK SEZON KADRODA BÜYÜK DEĞİŞİM OLACAK

Sarı lacivertli takım da her sezon başında klasik hale gelen yeni teknik adam yeni yapılanma yeni oyuncu grubu bu sezon sonunda da öyle olacak gibi.

Portekizli teknik adam Jorge Juses ile yola devam edilse dahi tecrübeli teknik adam tamamen kendi planları doğrultusunda takımda köklü bir değişikliğe gidilecek.

Bu sezon sonun da kupa ile tamamlanması halinde Portekizli teknik adamı bırakmak istemeyen sarı lacivertli takım kadrosunda ki birçok ismi göndermek isteyecek.

FENERBAHÇE’DE KİMLER YOL AYRIMINDA

Sezon sonunda elinde ki birçok oyuncunun sözleşmesi sona ererken anlaşamadığı isimlerde bir hayli çok olan sarı lacivertli takım da Willian Arao, Enner Valencia, fazla forma şansı bulamayan Serdar Dursun ve bekleneni veremeyen Gustavo Henrique’nin ayrılmaya en yakın isimler olduğu bariz ortada.

31 yaşındaki forvet büyük umutlar ile sezon başında Galatasaray ‘a transfer çalımı olarak söylenen 4.7 milyon Euro’ya transfer edilen ancak yaşadığı sakatlıklar nedeniyle bir türlü beklenileni veremeyen Joao Pedro’nun da takımdan ayrılması muhtemel isimler arasında.

Hâlâ sözleşme yenilemeyen Miha Zajc’ın da kariyerine Serie A’da devam etmek istediği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ayrılma ihtimali güçlü olan bir başka isim Makedon Ezgjan Alioski olacak.