Bright Osayi Samuel Gitmeyi Kafasına Koydu

Posted by

Fenerbahçe’de sular durulmuyor. Sarı lacivertli kulüp, bir yandan transfer ile ilgilenirken bir yandan da 1959 öncesi döneme ait şampiyonluklar konusunda hakkını arıyor. TFF, geçtiğimiz günlerde söz konusu şampiyonlukların araştırılması adına bir komisyon kurulacağından bahsetti. Önümüzdeki sezon maçlara beş yıldızlı forma ile çıkmak isteyen Fenerbahçe, TFF’nin konuyla ilgili kararını dört gözle bekliyor.

Nijeryalı Oyuncunun Talibi Çok!

2021 yılının Ocak ayında Fenerbahçe’ye transfer olan Bright Osayi Samuel, geride bıraktığımız 2.5 sezonda fena olmayan bir performans ortaya koydu. Ancak, geçtiğimiz sezon Jorge Jesus’un gözüne giremedi. Portekizli teknik adam, 1997 doğumlu sağ beke çok az süre verdi. Bu durum, oyuncuyu fazlasıyla rahatsız etti.

Bright Osayi Samuel, bir an önce Fenerbahçe’den ayrılmak ve düzenli olarak ilk 11’de şans bulabileceği bir kulübe gitmek istiyor. Oyuncunun Avrupa’da ciddi bir piyasası var. Fenerbahçe, oyuncunun satışından yüksek bir gelir elde etmeyi planlıyor. Nijeryalı oyuncu ile ilgilenen kulüpler arasında Glasgow Rangers, Bournemouth, Leeds United ve Troyes bulunuyor. Bright Osayi Samuel’in tercihi oldukça önemli! Nijeryalı yıldız, kariyerine İngiltere’de devam etmenin daha doğru olacağını düşünüyor.

Fenerbahçe, bu oyuncunun ne kadar değerli olduğunun farkında! Bu yüzden, oyuncu için kapısını çalan kulüplerden en az 15 milyon Euro isteyecek. Söz konusu transfer, Temmuz ayının sonuna kadar tamamlanabilir.

Bright Osayi Samuel Çok Yönlü Bir İsim!

31 Aralık 1997 tarihinde dünyaya gelen oyuncu 1.75 boyunda! Fenerbahçe’ye ilk geldiğinde ileri üçlünün sağında veya solunda görev yapıyordu. Bir başka deyişle, hücum oyuncusu idi. Ancak, 2021 – 2022 sezonunda Fenerbahçe’yi çalıştıran Vitor Pereira, oyuncuyu farklı bir pozisyonda kullanmaya başladı. Onu 3-4-3 veya 3-5-2 sisteminde kullandı. Bright Osayi Samuel, orta sahanın sağında veya solunda görev yaptı. Oyunun hem defansif hem de ofansif yönünde iş yapabilen bir isim oldu.

Nijeryalı oyuncu, Vitor Pereira’nın gidişinin ardından kendisini bu defa sağ bekte buldu. O dönem Fenerbahçe’yi İsmail Kartal çalıştırıyordu. Deneyimli teknik adam, Vitor Pereira’nın aksine Fenerbahçe’yi sahaya dörtlü defans ile çıkardı. Bright Osayi Samuel, sağ bek olarak görev yapmaya başladı.

25 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz sezon Süper Lig’de toplam 23 maça çıktı. Söz konusu maçların onuna ilk 11’de başlarken 13 maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Sahada bin 193 dakika kaldı. Sezonu bir asist ile tamamladı. İstatistiklerden de anlaşılacağı üzere çok az süre aldı. Bunun yanı sıra, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile birlikte toplam 38 maçta görev yaptı. Oyuncunun Fenerbahçe ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecek. Bright Osayi Samuel, önümüzdeki sezon 8+3 yabancı kuralından dolayı pek fazla forma şansı bulamaz. Bu durum, oyuncunun takımdan ayrılma ihtimalini arttırıyor.