Demir Grup Sivasspor’un 2020-2021 Sezon Başarısı

Posted by

Spor Toto Süper Lig’İn 2020 – 2021 sezonunu beşinci sırada tamamlayan takım Demir Grup Sİvasspor oldu. Sezonun ilk yarısın inişli çıkış bir performans sergileyen Demir Grup Sivasspor, ligin ikinci yarısında ise ligin üst sıralarına yükselmeyi başardı.

Özellikle son 19 maçta yenilgi yüzü görmeyen Demir Grup Sivasspor, gelecek sezon Avrupa Kupaları’nda mücadele etmeye hak kazandı. Sezon boyunca oynamış olduğu 40 maçta 16 galibiyet, 7 beraberlik ve 7 mağlubiyet alan Demir Grup Sivasspor, toplamda 65 puan topladı.

İç sahada oynadığı 20 maçta 7 galibiyet, 9 beraberlik ve 4 mağlubiyet alarak 30 puan; dış sahada oynadığı 20 maçta ise 9 galibiyet, 8 beraberlik ve 3 mağlubiyet alarak 35 puan aldı. Öte yandan 40 maçta rakip kalelere 54 gol atmayı başaran Demir Grup Sivasspor, kendi kalesinde 43 gol gördü.

Sezon genelinde sarı kırmızılı takımın yaptığı flaş transferler Max Gradel, Fayçal Fajr, Olarenwaju, Casimir Ninga ve Tyler Boyd olmuştu. Öte yandan Emre Kılınç, Mert Hakan Yandaş, Marcelo Goano, Armin Djerlek ve Abdou Traore Demir Grup Sivasspor’da yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

Sivasspor’un 2020 – 2021 Sezonunda Yer Alan Oyuncuları

Spor Toto Süper Lig’de sezonu sekizinci olarak bitiren teknik direktör Rıza Çalımbay yönetimindeki Demir Grup Sivasspor, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: Samassa, Ali Şaşal Vural, Muammer Yıldırım, Muhammet Tuncer, Uğur Çiftçi, Camara, Caner Osmanpaşa, Ahmet Oğuz, Ziya Erdal, Appindangoye, Alaaddin Okumuş, Mikail Balkaya, Fajr, Robin Yalçın, Hakan Arslan, Claudemir, Erdoğan Yeşilyurt, Cofie, Felix, Kerem Atakan Kesgin, Safa Gundak, Samet Kılıçkaya, Rybalka, Max Gradel, Arouna Kone, Kayode, Yatabare, Ninga ve Boyd.

Sivasspor’da Maçlarda Öne Çıkan Oyuncular

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Demir Grup Sivasspor’da en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: Max Gradel 11 gol, Mustapha Yatabare 10 gol, Hakan Arslan 7 gol, Olarenwaju Kayode 6 gol ve Tyler Boyd 5 gol atan futbolcular oldular.

Öte yandan Demir Grup Sivasspor’da en çok asist yapan futbolcuları ise 14 asist ile Max Gradel, 5 asist ile Fayçal Fajr, 5 asist ile Erdoğan Yeşilyurt, 3 asist ile Olarenwaju ve 3 asist ile Ahmet Oğuz oldu.