Eski İsimler Şampiyonluğa İnanıyor

Posted by

Sivasspor eski Teknik Direktörü Bülent Uygun yaptığı açıklamalarda şampiyonluk yarışının en büyük favorisinin Sivasspor olduğunu söyledi.

Süper Lig’in zirvesindeki Sivasspor, şampiyonluğa oynadığı her sezonda teknik direktör Bülent Uygun gözetiminde çalışıyor. Takımın eski oyuncuları Mehmet Yıldız, Abdurrahman Dereli ve eski teknik direktör Bülent Uygun şampiyonluk ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Taraftar Ciddi Bir İtici Güç

Lider Sivasspor’un eski teknik direktörü Bülent Uygun yaptığı açıklamalarda “Yönetimsel olarak yakalanan devamlılık, ekonomik bağımsızlıkla birleşince ortaya büyük bir başarı çıktı. Sivasspor en önemli şampiyonluk adaylarından biri diyebiliriz. Benim zamanımda Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’la çekişiyorduk. Şimdi, Medipol Başakşehir, Aytemiz Alanyaspor ve Trabzonspor da şampiyonluk yarışında. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray, camialarının büyüklüğüyle yıllarca geriden gelseler de her zaman yarışın sonunda başardıklarını unutmamak lazım. Sivasspor için ise ‘o sene bu sene’ diyebiliriz. Anadolu’dan şampiyon çıkacağını Bursaspor göstermişti. Bizim zamanımızda böyle bir tribün desteği yoktu, seyirci diyebileceğimiz bir kitle vardı. Şimdi taraftar, ciddi bir itici güç olmuş durumda.” sözlerine yer verdi.

”Sivasspor Şampiyonluk Yarışındaki En Büyük Favori”

Eski Teknik direktör Uygun sözlerine ”Sivasspor’un şampiyon olma ihtimali yüksek. Sivasspor yönetimi transferde doğru bir politika izledi. Hem kadro korundu hem de takviyeler yapıldı. Alternatifli bir takım oluşturuldu. Sivasspor Beşiktaş’ı deplasmanda yenerek, şampiyonluk yarışındaki en büyük favori olduğunu göstermiş oldu. Diğer kulüplerin yaşadığı kaos, ekonomik ve teknik sorunlar, transfer problemleri Sivasspor ve Başakşehir’i bir değil, iki adım öne çıkarıyor.” şeklinde devam etti.

İyi Arkadaşlıklar Başarının Kilit Noktası

Mehmet Yıldız açıklamalarında “Çok iyi arkadaşlıkları var. Bu da başarının kilit noktası, inşallah bu arkadaşlığı sezon sonuna kadar korurlar ve ipi göğüslerler. Bizim dönemimize göre daha avantajlılar. Biz sadece bir rakiple yarışıyorduk, şimdi rakip sayısı daha fazla. Beşiktaş’ı kendi sahalarında yendiler. Şampiyonluk yolundaki iki rakipleriyle kendi sahalarında oynayacaklar, bu da önemli bir avantaj. İnşallah sezon sonunu iyi getirirler, şampiyonluk ipini göğüslerler.” sözlerine yer verdi.

Bu Yıl O Yıl

Eski sağ bek oyuncu Abdurrahman Dereli ”O zamanki ekonomik şartlar, tesisleşme bugüne göre farklı. Antrenman metotları farklı. Biz o dönem daha az gol atıyorduk. Sivasspor ise maçları farklı kazanıyor. Daha iyi hücum yapıyorlar. Neden olmasın. İki yıl biz kaçırdık, bu yıl o yıl olabilir. Olmayacak diye bir şey yok. Avantajlar Sivasspor’un elinde. Şampiyon olmasını canıgönülden de isterim.” şeklinde konuştu.