Fenerbahçe Sivasspor’un Sol Bekini İstiyor

Posted by

Devre arası çalışmalarını sürdüren Sivasspor’da bir yandan transfer çalışmaları da sürüyor. Kadrosunda istikrarı sağlayan ve birkaç eklemeyle birlikte ligin geri kalanında daha güçlü bir takım haline gelmek isteyen Kırmızı Beyazlılarda bununla birlikte bazı oyunculara da teklifler gelmeye devam ediyor. Max Gradel’in Hull City tarafından istenmesinden sonra Fenerbahçe’nin de Sivasspor’un başarılı sol beki Uğur Çiftçi’yi tekrar gündemine aldığı ifade ediliyor.

Kaptana Teklif

2018/2019 sezonundan bu yana Sivasspor formasını başarıyla terleten Uğur Çiftçi, yükselttiği form grafiğiyle birlikte takımın en önemli isimlerinden birisi olmayı başardı.

29 yaşındaki oyuncu, Süper Lig’de eşine benzerine az rastlanır fizik kalitesi, kondisyon seviyesi ve takımına yaptığı istikrarlı katkıyla birlikte öne çıkarken aynı zamanda Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’ın da en çok güvendiği isimlerden birisi.

Takımın kaptanlığını da yapan Uğur, bu performansı sayesinde önce lider Trabzonspor’un sol bek bölgesinde gündemine aldığı isimlerden biri olurken, Rıza Çalımbay oyuncusuyla alakalı çıkan haberlere dair tüm takımlardan daha çok kendilerinin Uğur’a ihtiyacı olduğunu dile getirmişti.

Basına yansıyan son haberler ise İsmail Kartal’ın geçici teknik direktörlüğünde kesin olarak 4’lü savunmaya dönen ve Novak’ın sakatlanmasıyla birlikte bu bölgede alternatifsiz kalan Fenerbahçe’nin Uğur Çiftçi’yi kadroya katmak istediği yönünde.

Sol bek bölgesinde birçok isimle adı dedikodulara karışan Fenerbahçe’de hem yerli statüsünde olması hem de lig içerisinde gösterdiği performansı ile Uğur Çiftçi’nin adı öne çıkmaya başlamış durumda.

Rıza Çalımbay’ın Fikri

Fenerbahçe’nin Sivasspor’un kaptanı ve en değerli oyuncularından birisini kadroya katmak istiyorsa kesenin ağzını açmak zorunda olduğuna dair herhangi bir şüphe yok. Bununla birlikte oyuncuyu ara transfer döneminde kadroya katmak istiyorsa ödemesi gereken bedel daha da artacaktır.

Ancak bu konuda kesin olarak son kararı vermesi gereken kişi bu seferliğine yöneticiler değil Teknik Direktör Rıza Çalımbay olmalı. Zira hoca Uğur Çiftçi’yi çok fazla önemsiyor ve bu önemi de her seferinde dile getirmekten çekinmiyor.

Sivasspor, zaten daralan kadrosu nedeniyle oldukça problem yaşamış bir takımken bir de kaptanını rakibine göndermek konusunda biraz daha düşünmeli gibi görünüyor. Uğur Çiftçi, Türkiye gibi sol bek yetiştirme konusunda oldukça kısır bir ülkede bu zamana kadar gösterdiği performansla bulunmaz oyunculardan birisi olduğunu defalarca gösterdi.

Pek tabii her oyuncunun yeri doldurulur ve hiçbir oyuncu kulüpten daha önemli değildir ancak Sivasspor’un bu transferle alakalı olarak maddi çıkardan daha çok sportif çıkarlarını düşünmesi ve en azından devre arasında Uğur Çiftçi’yi yollamaması daha iyi olabilir.

Takımda Uğur Çiftçi’yi ikame edebilecek tek oyuncu 34 yaşındaki Ziya Erdal ve bu durum Sivasspor’un zaten maddi anlamda kısıtlı bir durumun içerisinde olduğu halde transferde kesenin ağzını daha fazla açmasına sebep olabilir.